Na Muránskej planine otvorili interaktívny edukačný chodník Sviniarky

Na Muránskej planine v lokalite Predná Hora, na okrajoch obcí Muráň a Muránska Huta otvorili nový interaktívny edukačný chodník Sviniarky. Turistom zážitkovou formou predstaví miestnu faunu a flóru, no ponúka i výhľady na okolie, informovala výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Banskobystrický kraj Turizmus Zuzana Jóbová.

05.08.2023 11:00
debata

Zážitkový chodník návštevníkov zavedie lesnou cestou z Prednej Hory do obce Muránska Huta cez lúky Sviniarky, ktorá ponúka výhľady na Stolické vrchy. Na trase sú osadené rôzne tematicky zamerané infopanely približujúce tunajšiu prírodu. Súčasťou chodníka je i fotopoint s výhľadom na Zdychavské lazy a piknikové miesto s výhľadom na lúky Osiská a Košariská. Trasa je nenáročná, vhodná pre rodiny s deťmi i starších ľudí.

„Zážitkový chodník Sviniarky dopĺňa ponuku turisticky zaujímavých miest, ktoré sa v prostredí Národného parku Muránska planina a jeho blízkeho okolia nachádzajú. Návštevníci si tak môžu výlet na obľúbené sysľovisko, Muránsky hrad či inú zaujímavú lokalitu Muránskej planiny doplniť aj o prechádzku týmto zážitkovým chodníkom,“ uviedol podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Mikuláš Pál.

Projekt náučného chodníka vznikol v spolupráci s oblastnou organizáciou cestovného ruchu Gemer, spolufinancovaný bol Rozvojovou agentúrou BBSK.

debata chyba
Viac na túto tému: #Muránska planina