Lyžiarska sezóna sa začína. Kde už môžete jazdiť?

So začiatkom studeného ročného obdobia prichádza očakávaný okamih pre milovníkov zimných športov.

07.11.2023 09:00
NEPOUZ, Moelltaler Gletscher Korutánsko Foto:
Mölltaler Gletscher
debata

V Korutánsku, na slnečnej strane Álp, sa na začiatku novembra oficiálne začína zimná sezóna. Ako prvé stredisko otvára 5. novembra 2023 svoje brány ľadovec „Mölltaler Gletscher“, ktorého horná stanica lanovky sa nachádza vo výške 3122 m n. m. Táto poloha garantuje nielen jedinečný výhľad na najvyššiu horu Rakúska Grossglockner a okolité trojtisícovky, ale aj optimálne snehové podmienky od novembra do začiatku mája.

Otvorenia ďalších stredísk sú naplánované na začiatok decembra: Gerlitzen Alpe 1. decembra, Katschberg a Turracher Höhe 2. decembra, Nassfeld a Bad Kleinkirchheim 7. decembra.

V Korutánsku je 23 lyžiarskych stredísk. Najväčšie z nich – Nassfeld – zvlášť obľúbené u slovenských hostí, sa pýši nielen svojimi perfektne upravenými svahmi, ale aj zaujímavými ponukami pre rodiny.

Bad Kleinkirchheim, známy svojimi termálnymi prameňmi, ponúka dokonalú kombináciu wellnessu a zimných športov. Po dni strávenom na svahoch môžu návštevníci relaxovať vo wellness centrách a termálnych kúpeľoch.

V korutánskych lyžiarskych areáloch je platný jeden skipas – TOPSKI. Paralelne k nemu sú k dispozícii aj regionálne skipasy s mnohými atraktívnymi službami v cene a veľmi obľúbenými ski for free ponukami.

debata chyba
Viac na túto tému: #Rakúsko #lyžovanie #Korutánsko