Tip na víkend: Rande ako v stredoveku na Bojnickom zámku

Túžite sa so svojou láskou vrátiť o pár storočí vzad? Možnosť cestovať časom vám ponúkne Bojnický zámok už tento víkend.

11.02.2014 06:00
Bojnický zámok Foto:
Bojnice rôznymi zaujímavými akciami lákajú turistov aj mimo hlavnej sezóny.

Rande ako v stredoveku si budú môcť vyskúšať všetky zamilované páry, ktoré zavítajú na Bojnický zámok počas Valentínskeho víkendu na zámku. Špeciálne prehliadky budú môcť návštevníci absolvovať v dňoch 14. až 16. februára.

„Ako prebiehalo prvé zamilované stretnutie dvoch mladých ľudí v stredoveku, čo sa smelo a čo nie, čo si mohol dovoliť mladý muž voči dáme a čo všetko museli vedieť a prekonať, kým prišiel prvý bozk. To sa páry dozvedia v rámci prehliadky zámku počas valentínskeho víkendu,“ priblížila Dáša Michalcová, vedúca oddelenia marketingu a tvorby animovaných programov Slovenského národného múzea (SNM)- Múzea Bojnice.

Návštevníkov bude komnatami sprevádzať najzamilovanejší pár v histórii zámku Zuzana Podhradská a Peter Laskársky. Tak ako po minulé roky aj tento budú môcť získať certifikát vernosti.

Tohtoročnou novinkou je posun prehliadok do večerných hodín – 17.00 až 21.00 h. „Páry si tak budú môcť vyskúšať dvorenie vo svetle fakieľ a sviečok,“ podotkla Michalcová. V prípade veľkého záujmu sa budú otváracie hodiny valentínskych nočných prehliadok predlžovať.

Páni budú môcť počas tohto podujatia po prvý raz využiť aj novú ponuku múzea – romantické zásnuby v komnatách zámku.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #láska #rande #zámok #Bojnice #zamilovaní #Valentín