Bombaj zakáže turistické jazdy v kočiaroch, zvieratá vraj trpia

18.06.2015 07:00

Nablýskané jazdy slávnymi konskými povozmi v indickom Bombaji sa budú musieť skončiť. Turisti, ktorí ich ešte chcú stihnúť, majú možnosť už len do júna budúceho roka. Potom ich zakážu, nariadil indický súd s tým, že ide o formu týrania zvierat, uviedla agentúra AP.

Kočiare, ktoré ťahá jeden kôň, ovenčený blýskavými svetielkami a plastovými kvetinami, boli dlhé roky jednou z turistických atrakcií pre návštevníkov indickej finančnej metropoly.

Vozy známe ako koč Victoria si ešte v 19. storočí obľúbili bohaté rodiny v Anglicku. Sú ľahko rozpoznateľné podľa svojich veľkých kolies a možnosti, aby cestujúci sedeli oproti sebe.

Súd v Bombaji ale tento týždeň rozhodol, že „aktivita, keď je koč ťahaný koňom len pre ľudské potešenie“, musí byť zastavená, pretože ide o nelegálnu činnosť. Reagoval tak na informácie, že týmto spôsobom sa zvieratá týrajú.

Súd tiež vyžaduje, aby sa uzavreli všetky stajne v meste a nariadil miestnym úradom, aby vypracovali plán, čo s koňmi aj ako pomôcť asi 700 rodinám, ktoré mali na jazdách založené svoje živobytie. Plán by mali predstaviť tento rok v decembri.

Súd však nezakázal využívanie vozov mimo Bombaja s tým, že si je vedomý, že kone či ťavy sa stále využívajú ako ťažné zvieratá. „Ak sa však zistí, že sa koče využívajú na vychádzkové jazdy, mali by tomu úrady zamedziť,“ dodal súd vo svojom verdikte.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#India #Bombaj #kone #týranie zvierat
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku