Bombaj zakáže turistické jazdy v kočiaroch, zvieratá vraj trpia

18.06.2015 07:00

Nablýskané jazdy slávnymi konskými povozmi v indickom Bombaji sa budú musieť skončiť. Turisti, ktorí ich ešte chcú stihnúť, majú možnosť už len do júna budúceho roka. Potom ich zakážu, nariadil indický súd s tým, že ide o formu týrania zvierat, uviedla agentúra AP.

Kočiare, ktoré ťahá jeden kôň, ovenčený blýskavými svetielkami a plastovými kvetinami, boli dlhé roky jednou z turistických atrakcií pre návštevníkov indickej finančnej metropoly.

Vozy známe ako koč Victoria si ešte v 19. storočí obľúbili bohaté rodiny v Anglicku. Sú ľahko rozpoznateľné podľa svojich veľkých kolies a možnosti, aby cestujúci sedeli oproti sebe.

Súd v Bombaji ale tento týždeň rozhodol, že „aktivita, keď je koč ťahaný koňom len pre ľudské potešenie“, musí byť zastavená, pretože ide o nelegálnu činnosť. Reagoval tak na informácie, že týmto spôsobom sa zvieratá týrajú.

Súd tiež vyžaduje, aby sa uzavreli všetky stajne v meste a nariadil miestnym úradom, aby vypracovali plán, čo s koňmi aj ako pomôcť asi 700 rodinám, ktoré mali na jazdách založené svoje živobytie. Plán by mali predstaviť tento rok v decembri.

Súd však nezakázal využívanie vozov mimo Bombaja s tým, že si je vedomý, že kone či ťavy sa stále využívajú ako ťažné zvieratá. „Ak sa však zistí, že sa koče využívajú na vychádzkové jazdy, mali by tomu úrady zamedziť,“ dodal súd vo svojom verdikte.

#India #Bombaj #kone #týranie zvierat
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku