Desať krajín Európy, kde si radšej dávajte pozor na peňaženku

, 10.09.2015 07:00
zlodej, krádež, lúpež, prenasledovanie,...
Krádež peňazí a dokladov v zahraničí je prípadom, ktorý narobí mnoho starostí. Autor:

Turisti sa vydávajú do cudzích krajín, aby spoznali „nové svety“, zoznámili sa s inou kultúrou a oddýchli si od svojich bežných problémov. Krádež peňazí a dokladov v zahraničí je však prípadom, ktorý mnoho starostí, naopak, narobí. Miesta preplnené očarenými a nepozornými turistami sú rajom pre vreckových zlodejov.

Britský internetový portál Money.co.uk nedávno spravil prieskum medzi dvoma tisíckami cestovateľov. Pýtal sa ich, či sa za posledný rok stali obeťami trestného činu – pokiaľ máme na mysli odcudzenie peňazí vreckovými zlodejmi, zaúčtovanie neprimerane vysokého jazdného v taxíkoch alebo pouličnú kriminalitu.

Najhoršie v prieskume dopadlo Španielsko, kde sa 21,5 % opýtaných stalo terčom vreckárov, píše portál Thrillist.com. Nasledovalo Francúzsko (14,8 %) a Taliansko, kde okradli 10,2 % z 2 000 cesto­vateľov. Asi tretina z nich neskôr zistila, že za cestu taxíkom zaplatila viac, než domáci a asi pätine cestovateľov znepríjemnila dovolenku krádež.

V Turecku sa so zlodejmi potýkalo asi 8 % opýtaných, podobne ako v Rakúsku. V rebríčku nasleduje Grécko (7,5 %), Belgicko (7 %) a Veľká Británia (5,4 %). Poslednými dvoma krajinami, ktoré cestovatelia v prieskume spomenuli, boli Arménsko a Cyprus. V oboch z nich sa obeťou krádeže stalo 4,4 % turistov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#prieskum #krádež #cestovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku