Aj Záhoráci majú svoj Októberfest

Ľudová zábava, pivné slávnosti, hudba, domáca zabíjačka a burčiak čaká na návštevníkov v sobotu 17. októbra na prvom Záhoráckom Októberfeste v Malackách. Ako informuje malacká samospráva na svojej oficiálnej internetovej stránke, pre toto podujatie v sobotu uzavrú Sasinkovu ulicu. Vstupné na akciu sa platiť nebude.

16.10.2015 14:30
debata

Na ulici budú stany v ktorých sa predstaví osem pivovarov. Ťahákom bude bavorský pivovar, ktorý okrem piatich druhov piva privezie aj litrové poháre. Ľudia budú môcť ochutnať aj české pivá zo severných Čiech a produkt pivovaru z Jihlavy. Ponúkať budú aj malacký Muádek, pivo z obce Prieval v Senickom okrese a aj pivá zo Senice, Trnavy a z Rožňavy.

Pivovarníci budú ponúkať ležiaky, kvasnicové a pšeničné pivá a iné pivové špeciality. Pre návštevníkov Záhoráckeho Októberfestu je pripravená aj domáca zabíjačka. Podávať budú cigánsku pečienku, jaternice, tlačenku a aj opekané prasa. V ponuke budú aj klobásy, slanina, šunky, párky a ďalšie špeciality.

Začiatok podujatia je o 9:00. V programe na javisku vystúpia cimbalová muzika Osička z Moravy, tanečná ľudová muzika Bečkovi chlapci, Polák Band zo Stupavy, folková skupina Jara Chrupku, Olympic Revival aj detský folklórny súbor Leváranek z Veľkých Levár.

Organizátori naplánovali aj súťaž v pití piva so začiatkom o 15:00. Samospráva uviedla, že organizátori chystajú sedenie pre tisíc ľudí.

debata chyba
Viac na túto tému: #pivo #Malacky #oktoberfest
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy