Ružomberok vydal maľovanú mapu s atrakciami mesta

03.06.2016 19:00
Ružomberok
Ružomberok Autor:

Ružomberská radnica vydala pred nadchádzajúcou letnou turistickou sezónou ručne maľovanú mapu top atraktivít mesta.

"Tento typ je v súčasnosti veľmi populárny, stretávame sa s ním v mnohých domácich či zahraničných materiáloch. Rozdelená je do štyroch oblastí – Ružomberok, Vlkolínec, Hrabovo, Čutkovo,“ informoval médiá prostredníctvom tlačovej správy Jaroslav Maga z mestského úradu.

Pre milovníkov cykloturistiky je k dispozícii aktualizovaný cykloturistický sprievodca regiónom. „Pribudli v ňom nové trasy ako CykloKorytnička, prepojenie Hrabova a Čutkova, či náučného chodníka pri Černovej, ako aj nové fotografie a texty,“ doplnil.

Obidva propagačné materiály vyšli v náklade po 5 000 kusov. K dispozícii sú pre verejnosť bezplatne v Informačnom centre na Bernolákovej ulici alebo v priestoroch radnice na Námestí Andreja Hlinku.

Otvorenie najnovšej 23-kilometrovej trate CykloKorytničky je naplánované na sobotu 11. júna so štartom o 9:00 z Ružomberka. Trasa ide po ceste bývalej úzkorozchodnej železnice, ktorá bola naposledy v prevádzke ešte v minulom storočí a spájala Ružomberok s Korytnicou.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Ružomberok #cyklotrasy #mapa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku