Kostol v Hallstatte si najal vyhadzovačov kvôli drzým selfie turistov

17.01.2017 15:30

Nezvyklú posilu medzi svoj personál zaradil kostol v rakúskej alpskej dedine Hallstatt. Najal totiž vyhadzovačov, ktorých úlohou je počas pohrebov a svadieb zabrániť vo vstupe turistom dychtiacim zaobstarať si selfie pomocou fotoaparátu na tyči.

Do Hallstattu, ktorý má zhruba 750 obyvateľov, príde ročne až 600 000 turistov. Napríklad medzi ázijskými návštevníkmi je taký populárny, že v roku 2012 vznikla v čínskej provincii Kuang-tung replika historického centra Hallstattu.

Dedinčania sa však sťažovali, že obrady v protestantskom aj katolíckom kostole pravidelne rušia turisti, ktorí si zaobstarávajú fotografie aj počas súkromných smútočných obradov.

Preto sa teraz tieto služby budú konať len za zamknutými kostolnými dverami – alebo s vyhadzovačmi, ktorí sa pri bránach kostola postarajú o to, aby sa dovnútra nedostali turisti.

Pri všetkých ostatných príležitostiach sú turisti vítaní a farská rada dokonca nechala vytlačiť letáčiky aj v čínštine, kde turistov informuje o tom, čo je, a čo nie je vhodné.

#vyhadzovač #selfie #Rakúsko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk