Banská Bystrica ponúka bezplatné prehliadky

Svetový deň sprievodcov cestovného ruchu sa uskutoční v tomto roku na tému Bývalé centrá kultúry v Banskej Bystrici a ich dnešná podoba.

v06-bb-bystrica-shutter
Banská Bystrica
Autor:

Informačné centrum v Banskej Bystrici pripravilo v spolupráci s vlastivednými sprievodcami, ktorí pôsobia v meste a okolí, historické popoludnie plné zaujímavostí. Bezplatné prehliadky s výkladom sa uskutočnia v sobotu 25. februára, v čase od 13:00 do 16:00, každú celú hodinu.

Svetový deň sprievodcov cestovného ruchu (SDSCR) je každoročne zameraný na inú tému. „Banská Bystrica sa vždy spájala a spája s pestrou kultúrou a spoločenským životom. Preto sme sa rozhodli, že tento rok bude SDSCR na tému Bývalé centrá kultúry v Banskej Bystrici a ich dnešná podoba. Návštevníci sa dozvedia o histórii a súčasnom využití Amfiteátra, Urban spotu – bývalého kina Hviezda a Dome Slovenského misijného hnutia – bývalého Parku kultúry a oddychu. Práve toto boli miesta, kde v minulosti všetci Banskobystričania, ale aj ľudia z okolitých miest, chodili za hudbou, tancom, filmom a zábavou. Málokto však vie, ako vyzerajú a ako sa využívajú dnes,“ uviedla Alena Motyčková, vedúca Informačného centra v Banskej Bystrici.

Za každú prehliadku dostanú účastníci pečiatku na kartičku. Ak absolvujú minimálne dve z návštev a získajú dve pečiatky, budú zaradení do žrebovania o darčekové predmety od Informačného centra Banská Bystrica a Mesta Banská Bystrica. Mená výhercov zverejnia na webovej stránke www.icbb.sk. V Informačnom centre Banská Bystrica budú výhercom osobne odovzdané ceny.

Svetový deň sprievodcov sa oslavuje každý rok v najbližšiu sobotu k 21. februáru. Tento rok to vychádza na 25. február.

Hlavnou myšlienkou podujatia je prezentovať prácu sprievodcov širokej verejnosti a na Slovensku sa uskutoční už štrnásty ročník.

Koordinátorom podujatia je Slovenská spoločnosť sprievodcov cestovného ruchu (SSCR), ktorá je členom Svetovej federácie asociácie turistických sprievodcov (WFTGA).

Federácia vznikla 21. februára 1985 a dnes združuje viac ako 200-tisíc kvalifikovaných sprievodcov zo sedemdesiatich krajín. Bezplatné prehliadky miest sa pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov konajú od roku 1990.

Čítajte viac

kldr, severna korea, korea, vlajka kldr

V KĽDR zadržali ďalšieho Američana

23.04.2017 11:38

Počet Američanov zadržiavaných v izolovanej komunistickej krajine sa tak zvýšil na troch.

Theresa May

Mayovej strana sa pred voľbami teší výraznej podpore

23.04.2017 10:53

Až 50 percent oslovených oprávnených voličov vyjadrilo v najnovšom prieskume verejnej mienky podporu konzervatívcom britskej premiérky Theresy Mayovej.

erdogan

CDU vyzýva na ukončenie prístupových rokovaní s Tureckom

23.04.2017 10:30

Dvaja poprední nemeckí konzervatívni politici vyzvali na ukončenie rozhovorov o členstve Turecka v Európskej únii.

Euro, peniaze, bankovky

Znížte svoj obchodný prebytok, vyzývajú Američania Nemcov

23.04.2017 10:15

Americký minister financií Steven Mnuchin vyzval Nemecko k zníženiu jeho obchodného prebytku.