Paríž chce byť liberálny: Otvoril nudistický park. Stretne sa s pochopením?

, 12.09.2017 07:00

Parížski nudisti dostali priestor, kde môžu bez obáv zhodiť všetko oblečenie a vyžívať sa vo svojej záľube. V odľahlej časti Paríža, v parku Bois de Vincennes, otvorili na niekoľko nasledujúcich týždňov do zimy nudistický park.

Zástupkyňa starostu francúzskej metropoly Penelope Komites hovorí, že vytvorenie priestoru pre naturizmus je súčasťou vízie využívania parížskych verejných priestorov.

Nudistický park s rozlohou 7 300 metrov štvorcových, ktorý sa stále považuje za malý experiment, bude otvorený od 15. októbra, od rána do večera, píše Thelocal.fr.

Značky v okolí parku budú už zďaleka upozorňovať, že na čistine v blízkosti vtáčej rezervácie sa vyskytujú milovníci nudizmu.

Úrady ubezpečujú, že nebudú tolerovať žiaden voyeurizmus ani exhibicionizmus, len umožnia milovníkom nahoty užívať si relax tak, ako ich príroda stvorila.

Julien Claude-Penegry z Parížskej asociácie naturistov sa teší, že tisíce nudistov v regióne si konečne budú môcť užiť tento priestor vyčlenený len a len pre nich.

Tento ústretový krok vedenia Paríža podľa neho „ukazuje širokospektrálnosť mesta a pomôže zmeniť postoje ľudí k nahote, k našim hodnotám a našej úcte k prírode“. Sám Claude-Penegry už 20 rokov nudizmus praktizuje.

Po celom Francúzsku majú nudisti k dispozícii 460 oblastí, kde sa môžu svojej záľube oddávať, vrátane 155 kempingov a 73 pláží. Podľa štatistík sa v krajne Galského kohúta pravidelne venuje naturizmu viac ako 2,6 milióna ľudí.

Zdroj: Cetusnews.com; Bbc.com

#paríž #nudizmus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku