V priebehu októbra pribudne v Trnave ďalší chodník pre chodcov aj cyklistov

01.10.2017 15:00
seniori, staroba, bicyklovanie, cyklistika,...
Ilustračná fotografia. Autor:

Spoločný chodník pre chodcov a cyklistov pribudne v priebehu októbra na Trstínskej ceste v Trnave. Nadväzovať bude na chodník, ktorý už vybudoval investor obchodnej zóny City Park, pokračovať bude až po železničné priecestie. Mesto Trnava zaň zaplatí 152-tisíc eur.

Spoločnosť CS začína s výstavbou už začiatkom októbra, dokončí ho za 28 dní. Súčasťou investície bude aj nové verejné osvetlenie a sadové úpravy.

O chodník dlhý približne 500 metrov a široký tri metre sa budú musieť podeliť cyklisti s chodcami. Model spoločného chodníka použila radnica aj v minulom roku pri stavbe s dĺžkou 1,5 kilometra do prímestskej rekreačnej lokality Kamenný mlyn.

V tomto roku dostali cyklisti v Trnave do užívania nový cyklochodník na Rybníkovej ulici, ďalší je naplánovaný na Hlbokej ulici.

Systémovú podporu cyklodoprave sľuboval primátor Trnavy Peter Bročka už vo svojom volebnom programe. Okrem budovania cyklochodníkov aktuálne radnica ponúka obyvateľom bytových domov možnosť získať cyklostojany.

V súčasnosti tiež prebieha verejné obstarávanie na dodávateľa automatického parkovacieho domu pre približne 120 bicyklov, ktorý má stáť pri železničnej stanici. Na prvé takéto zariadenie na Slovensku získala Trnava peniaze z eurofondov.

#cyklochodník #Trnava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk