Zdieľanie bicyklov sa v Nitre ujalo, za 10 týždňov sa zaregistrovalo 4 400 užívateľov

Pilotný projekt zdieľaných bicyklov ako súčasti mestskej hromadnej dopravy sa v Nitre ujal. Počas prvých desiatich týždňov od jeho spustenia sa zaregistrovalo viac ako 4 400 užívateľov a celkový počet prenájmov bicyklov presiahol v tomto týždni hranicu 7 300. Denne využijú obyvatelia a návštevníci Nitry túto službu v priemere 120-krát.

15.10.2017 19:00
bicyklovanie - žena - radosť Foto:
Ilustračné foto.
debata

Najčastejšie si požičiavajú bicykle na stanovištiach Mestský park a Trieda Andreja Hlinku – Centro Nitra.

Zdieľané bicykle ako doplnok mestskej dopravy spustil dopravný podnik Arriva spolu s nitrianskym magistrátom koncom júla. Služba bude k dispozícii do 30. novembra 2017 a v nasledujúcom roku by v závislosti od počasia mala fungovať od 1. marca 2018.

V rámci služby majú obyvatelia k dispozícii 70 bicyklov na siedmich stanovištiach, ktoré sú umiestnené na siedmich frekventovaných miestach v meste.

Bicykle môžu vrátiť na ktoromkoľvek z výpožičných miest. Kto si chce požičať bicykel, musí sa zaregistrovať na stránke arriva.bike alebo prostredníctvom aplikácie arriva bike v smartfónoch.

Arriva bike si možno prenajať za 0,50 eura na hodinu, pričom hodinová sadzba sa vzťahuje na prvé štyri hodiny prenájmu. Ak si niekto požičia bicykel na viac ako štyri hodiny, zaplatí maximálne tri eurá za 24 hodín.

Ako povedal generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku László Ivan, záujem o zdieľané bicykle ich teší.

Pre užívateľov bicyklov v októbri pripravili súťaž, do ktorej sa môže zapojiť každý, kto si do 31. októbra do 12:00 požičia arriva bike, urobí si na bicykli selfie fotografiu a uverejní ju na sociálnej sieti Instagram. Najpopulárnejšie fotografie s najväčším počtom lajkov odmenia cenami.

debata chyba
Viac na túto tému: #Nitra #bicykle #zdieľanie