TripAdvisor: Toto sú najlepšie dobrodružstvá, tvrdia turisti. Jedno mesto výrazne dominuje

, 12.03.2018 07:00

More, hory či mestá? Či už plánujete na dovolenke oddychovať a leňošiť, alebo preferujete aktívne strávené voľno, určite vás poteší príjemné prostredie a pestrá ponuka aktivít, ktoré destinácia ponúka.

Známy cestovateľský sprievodca zverejnil top 10 najzaujíma­vejších atrakcií, ktoré si turisti najčastejšie rezervovali na jeho webe v roku 2017.

Najvyšší nárast záujmu zaznamenali historické pamiatky – počet rezervácií stúpol o 125 %. Obľube sa tešili aj kultúrne zážitky ako kurzy varenia miestnych špecialít či výlety za jedlom, ale aj vodné aktivity ako plavby pri západe slnka a šnorchlovanie.

10. Toskánsko – jednodňový vyhliadkový okruh

Tento výlet je vhodný pre tých, ktorí nemajú veľa času, ale chcú toho stihnúť veľa. Za jeden deň si môžu z Florencie odskočiť navštíviť šikmú vežu v Pise, ochutnať víno v regióne Chianti a prehliadnuť si stredoveké San Gimignano.

Šikmú vežu v Pise treba podoprieť.
Šikmú vežu v Pise treba podoprieť. Autor: SHUTTERSTOCK

9. Murano, Burano a Torcello – poldňová prehliadka

Murano, Burano a Torcello, to sú tri ostrovy v Benátskej lagúne, na ktoré sa poľahky dá dostať motorovým člnom. Prehliadka zahŕňa návštevu pestrofarebných maximálne fotogenických domov Burana, továrne na sklo na Murane, aj historických katedrál na Torcelle.

Burano
Burano Autor: SHUTTERSTOCK

8. Empire State Building

Návšteva New Yorku bez vyhliadky? To by bola škoda. Z vrcholu slávnej budovy Empire State je jedinečný 360-stupňový výhľad na Manhattan a jeho populárne pamiatky ako Central Park, Chrysler Building, Socha slobody a Times Square.

Výhľad z Empire State Building
Výhľad z Empire State Building Autor: Aleš Tvrdý

7. Filmové štúdiá Warner Bros. v Londýne

Prehliadka ponúka priam rozprávkový zážitok vo svete Harryho Pottera, s originálnymi kulisami. Šesťhodinová cesta zahŕňa jazdu z centra Londýna až do školy, kde mladý čarodejník prežíval svoje vzrušujúce dobrodružstvá.

6. Eiffelova veža – prioritný vstup

Kto chce obísť dlhočizné rady, môže si priplatiť a spolu so sprievodcom zažiť túto atrakciu štýlovo. Okrem vyhliadky a títo VIP hostia dozvedia od sprievodcu mnoho zaujímavostí o samotnej veži, ale aj parížskej kultúre, tradiciách a histórii. Zlatým klincom je výstup na vrchol Eiffelovky a návšteva súkromných apartmánov Gustava Eiffela s pohárom šampanského v ruke.

Eiffelovka
Eiffelovka Autor: SHUTTERSTOCK

5. Prehliadka baziliky Sagrada Familia

Aj keď je barcelonský skvost stále nedokončený, láka milióny návštevníkov. Avšak prehliadka obrovského a komplikovaného chrámu bez sprievodcu by znamenala prehliadnutie mnohých zaujímavostí, skrytých detailov a tajných symbolov. A kto by chcel o to prísť?

Sagrada Familia
Sagrada Familia Autor: Aleš Tvrdý, www.photoandtraveling.com

4. Rím – vyhliadkové jazdy

Prejsť aspoň najznámejšie pamiatky večného mesta by trvalo veľmi dlho, preto je jedno- alebo dvojdenný vyhliadkový výlet dobrou voľbou, ako vidieť to naj a navyše s výkladom. Turisti uvidia Fontánu di Trevi, Vatikán, vrátane Sixtínskej kaplnky, Vatikánske múzeá, Roman Forum, Koloseum a ďalšie miesta.

Rím
Rím Autor: SHUTTERSTOCK

3. Starobylý Rím a Koloseum – prednostný vstup

Tento poldenný výlet zahŕňa komentovanú prehliadku historického centra aj prioritný vstup do Vatikánskych múzeí. Samozrejmosťou je návšteva Baziliky svätého Petra a popoludnie strávené v Koloseu a Rímskom fóre.

Taliani komunikujú nahlas a prudkými gestami.
Taliani komunikujú nahlas a prudkými gestami. Autor: SHUTTERSTOCK

2. Architektúra Chicaga – okružná riečna plavba

Táto 75-minútová plavba prevedie turistov okolo najznámejších budov mesta a zážitok umocnia komentáre sprievodcu.

Chicago pri Michiganskom jazere
Chicago pri Michiganskom jazere Autor: SITA/AP, Kiichiro Sato

1. Vatikánske múzeá, Sixtínska kaplnka, Bazilika sv. Petra a Koloseum – pešia prehliadka

To najlepšie z fascinujúcich pamiatok starovekého Ríma a histórie.

Vatikán
Vatikán Autor: SHUTTERSTOCK

Zdroj: Msn.com; Cnn.com; Cnbc.com; Tripadvisor.com

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Taliansko #Francúzsko #Rím #New York #paríž #Eiffelova veža #TripAdvisor #atrakcie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku