V Znojme môžete cez víkend spoznať novú turistickú trasu po mestských hradbách

12.04.2018 13:00
Znojmo, Česko, víno, Morava
Pohľad na Chrám sv. Mikuláša zo znojemského hradu. Autor:

Kráľovské mesto Znojmo v prihraničnej Morave má pre verejnosť ďalšiu turistickú atrakciu. Novú trasu prehliadok po opevnení možno absolvovať so sprievodcom po zrekonštruovaných vežiach v južnej priekope hradu.

„Sme radi, že Znojmo sa pýši ďalším turistickým cieľom. Vlani bola novinkou expozícia znojemského pivovarníctva, čo nie je pre naše mesto také typické, a preto aj neočakávané. V tomto roku pribudlo hradné opevnenie, ktoré je vo veľmi dobrom stave a v Českej republike je ozajstným unikátom,“ povedal starosta Znojma Jan Grois.

V prehliadkovej trase sú Strelná a Vlkova veža i nové veže v južnej priekope hradieb Psia a Prašná, kde kedysi skladovali pušný prach.

Pribudli aj nové expozície v dvoch vežiach. Do konca apríla je prehliadková trasa dostupná len žiakom a študentom znojemských základných a stredných škôl.

Verejnosť si bude môcť prejsť veže v rámci podujatia Brány pamiatok dokorán cez víkend 14. a 15. apríla. Prehliadkovú trasu znovu otvoria 28. apríla a pre verejnosť sprístupnia až do konca októbra každý deň v čase o 9.30 a 15.30. hodine.

#Znojmo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk