Na južnom Slovensku pribudne akvapark s ôsmimi bazénmi a toboganmi

Dvory nad Žitavou v okrese Nové Zámky plánujú využiť existujúci geotermálny vrt v obci na vybudovanie rekreačného areálu Aquapark pod kalváriou. Kúpaliskový areál s priľahlou infraštruktúrou by mal vzniknúť na pozemkoch, ktoré sú vo vlastníctve obce.

19.04.2018 11:30
debata

Samospráva si od realizácie rekreačného areálu sľubuje zvýšenie rekreačnej ponuky aj pre širšie okolie, zvýšenie využiteľnosti zariadení nielen v Dvoroch nad Žitavou, ale aj v okolitých obciach.

„Vytvorí sa zaujímavý mix turistických služieb, ktoré do regiónu pritiahnu zvýšený počet turistov. Zvýši sa tým aj rekreačné využitie existujúcich cykloturistických trás,“ tvrdia zástupcovia obce.

Výstavbu plánuje obec začať po získaní všetkých potrebných povolení v auguste tohto roka. Ukončenie je naplánované na apríl 2020. Odhadované investičné náklady na výstavbu predstavujú 6 miliónov eur bez DPH.

Plocha uzavretého areálu akvaparku by mala dosiahnuť 48 580 metrov štvorcových, čistá úžitková plocha pre návštevníkov bude 12 200 metrov štvorcových.

Vodná plocha bazénov je podľa projektu 1597 metrov štvorcových, maximálna okamžitá kapacita kúpaliska je 1523 osôb. V novovybudovanom areáli by malo pracovať 22 zamestnancov.

V novom akvaparku by malo byť osem bazénov – jeden výplavový, štyri minerálne, vlnový a detský bazén a pomalá rieka. Súčasťou areálu bude päť toboganov, spevnené plochy, múriky a brodítka, sprchy a pitné fontánky.

Okrem stravovacích zariadení, bufetov, akvabaru a plážového baru budú mať návštevníci k dispozícii detské a volejbalové ihrisko i priestor pre plážové hry. K areálu budú prislúchať aj parkovacie plochy pre osobné automobily, odstavenie bicyklov a motocyklov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Dvory nad Žitavou #akvapark