Nitra chce obnoviť člnkovanie v parku, kúpi nové člny a opraví aj mólo

Mesto Nitra chce tento rok obnoviť člnkovanie na jazierku v parku. Táto atrakcia bola v Mestskom parku na Sihoti od augusta 2009.

22.04.2018 11:00
čln, loď, loďka, kanoe, člnok, jazero, voda,... Foto: ,
Ilustračné foto.

Napriek tomu, že bol ňu veľký záujem, vydržala len asi dva roky. Člny poškodili vandali. Tento rok je Nitra Európskym mestom športu 2018.

„Aby tento koncept nebol chápaný len ako podpora športu vrcholovému, ale aj športu masovému a rekreačnému, tak sme na Výbore mestskej časti Staré mesto vyjadrili žiadosť, aby sme obnovili člnkovanie v mestskom parku,“ povedal viceprimátor Nitry a predseda Výboru mestskej časti Staré mesto Jána Vančo. Myšlienka našla podľa jeho slov podporu aj u výborov ostatných mestských častí.

Predpokladané náklady na túto investíciu sú okolo 15-tisíc eur. Opraviť bude treba mólo v parku, vyčistiť jazierko najmä od prevísajúcich a poškodených stromov, kúpiť nové člny aj záchranné vesty.

Podľa Vanča sa počíta s tromi člnmi. Okrem toho bude potrebné zabezpečiť prevádzkara. Táto atrakcia by mala byť k dispozícii každoročne počas letnej sezóny, v závislosti od počasia.

Ceny za požičanie člnov zatiaľ stanovené nie sú. Pravdepodobne sa však bude vychádzať z predošlého prevádzkového poriadku. Ten je stále vyvesený v mestskom parku. Požičanie člna na pol hodinu stálo 1,50 eur.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Nitra #jazero