Turistický vláčik bude voziť ľudí aj k Zoborskému kláštoru

Nitriansky turistický vláčik bude v septembri voziť pasažierov po novej trase. Mestskí poslanci odsúhlasili zmenu v jeho cestovnom poriadku, v rámci ktorej bude premávať aj k Zoborskému kláštoru.

15.08.2018 11:00
Zobor vrch lanovka Nitra Foto: ,
Vrch Zobor - dominanta Nitry.
debata

S iniciatívou prišiel prevádzkovateľ vláčika, ktorým je spoločnosť Arriva Nitra. Podľa jej návrhu sa do cestovného poriadku zapojí nový, takzvaný veľký 12-kilometrový okruh.

V rámci neho bude vláčik voziť turistov od Svätoplukovho námestia k Zoborskému kláštoru, odkiaľ pôjde do Mestského parku na Sihoti a späť na námestie.

Prevádzkovateľ vláčika od tohto kroku očakáva spojenie turisticky atraktívneho Zobora s centrom mesta, a tým aj zvýšenie počtu prepravených pasažierov. Tento návrh vzišiel z reálneho života a fungovania turistického vláčika.

Ten v súčasnosti obsluhuje územie, ktoré mu mestské zastupiteľstvo schválilo. Vzhľadom na to, že v priebehu roka došlo k ukončeniu rekonštrukcie Zoborského kláštora, otvorila sa nám nová lokalita, ktorá je turisticky zaujímavá, a radi by sme vláčik poslali aj tam, uviedol vedúci odboru komunálnych činností a životného prostredia na mestskom úrade Pavol Jakubčin.

Ako pripomenul, nový cestovný poriadok bude zatiaľ platiť mesiac v rámci skúšobnej lehoty.

debata chyba
Viac na túto tému: #Nitra #Zobor