Británia má novú top atrakciu. Vďaka Meghan a Harrymu

, 20.08.2018 07:00
princ Harry, meghan markle
Mladomanželia, princ Harry a Meghan, vychádzajú po obrade z kaplnky. Autor: ,

Rozprávková svadba princa a herečky zastavila na chvíľu takpovediac celý svet a všetky oči sa upriamili na mladý pár, ktorý si pred oltárom vymenil manželský sľub.

Romantické podujatie neprinieslo len ľudové pobavenie, ale aj ekonomický prospech. Britský štatistický úrad ešte pred sobášom odhadoval, že návštevníci, ktorí si udalosť nenechajú ujsť – pricestujú na miesto konania, zaplatia si nocľah v hoteli a nakúpia nejaké suveníry s podobizňou nového manželského páru – zanechajú v Británii v prepoče približne 600 miliónov eur.

Zazvonil zvonec, no príbehu nie je koniec. Torty zmizli z tanierov, víno sa vypilo a fanúšikovia odcestovali, ale jedno miesto zo sobáša Harryho a Meghan naďalej profituje.

Mesto Windsor, kde sa veľkolepá slávnosť konala, sa stalo novou najpopulárnejšou letnou turistickou destináciou Británie.

Od mája, kedy sa Harry a Meghan vzali, stúpol počet rezervácií hradu Windsor o neuveriteľných 92 percent.

Odborníci na cestovný ruch predpokladajú, že takýto trend potrvá ešte dlho a očakávajú, že prichádzajúci návštevníci okrem miesta konania svadby ďalej pôjdu navštíviť aj iné pamiatky a atrakcie Spojeného kráľovstva.

Z prílevu turistov tak mimoriadne ťažia aj populárne autobusové prehliadky Londýna, davy víta aj majestátny londýnsky Tower, kde sú uložené kráľovské korunovačné klenoty, a záujmu sa tešia vyhliadkové plavby po Temži.

A na radosť všetkých obchodníkov, turistických sprievodcov či hotelierov sa schyľuje hneď aj k ďalšej kráľovskej svadbe. Už na jeseň pôjde uličkou v bielych šatách, v ústrety svojmu snúbencovi aj princezná Eugenie. Kde? Kde inde ako na hrade Windsor?

Zdroj: Travelandleisu­re.com; Thesun.co.uk; Canadianews.org

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Veľká Británia #princ Harry #svadba #Windsor #Meghan Markleová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku