Slovenské poľnohospodárske múzeum chystá Nedeľný piknik

05.09.2018 09:00
piknik, kôš, jedlo, výlet, cestovanie, strava,...
Konečne čas na výlety, pikniky, grilovačky! Autor:

Slovenské poľnohospodárske múzeum pripravuje na 9. septembra popoludnie plné aktivít s názvom Nedeľný piknik. Návštevníci si budú môcť rozložiť svoje piknikové koše od 14:00 do 18:00.

Čakať ich budú komentované prehliadky skanzenu, divadelné predstavenie, hudba či jazda historickou Nitrianskou poľnou železnicou. Pracovníci múzea naživo predvedú prácu na malých poľnohospodárskych strojoch, o hudbu sa postará kapela be.Well.

„Najmenší návštevníci si po hre na našom detskom ihrisku môžu prelistovať knihy či kresliť na asfalt. Divadlo Žihadlo sa predstaví s interaktívnym predstavením Zajko Lajko,“ informuje Slovenské poľnohospodárske múzeum.

V tvorivých dielňach si vyskúšajú svoje zručnosti malí aj veľkí a na pamiatku sa budú môcť odfotiť pri fotostene.

Slovenské poľnohospodárske múzeum patrí pod správu štátneho podniku agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, štátny podnik. Má viac ako 25-tisíc zbierkových predmetov a jeho súčasťou je aj skanzen s mnohými historickými objektmi, knižnica a historická Nitrianska poľná železnica, ktorá každoročne prevezie 20-tisíc návštevníkov.

Areál múzea zaberá viac ako 30 hektárov, expozície sa rozprestierajú na ploche 8 900 metrov štvorcových. V skanzene Slovenského poľnohospodárskeho múzea sa nachádza 33 objektov dokumentujúcich poľnohospodársku minulosť.

Stoja tu verné kópie rôznych typov stavieb z obdobia 19. – 20. storočia z celého Slovenska ako napríklad konzum, mliečnica, pálenica, pekáreň, salaš či škola. Ich vnútorné vybavenie – technologické zariadenia a nábytok – sú pôvodné.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nitra #piknik
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku