Rím nadobro príde o jednu zo svojich obľúbených atrakcií

, 29.11.2018 07:00

Talianska metropola sa teší veľkému záujmu turistov, ktorí sa sem chodia nadýchnuť historickej atmosféry, prezrieť si stáročné pamiatky aj si vychutnať preslávenú miestnu kuchyňu. Množstvo prichádzajúcich sa však nespráva tak, ako sa na vychovanú návštevu patrí, a tak sa mesto rozhodlo zakročiť.

Ilustračné foto
Ilustračné foto Autor: SHUTTERSTOCK

Plávanie vo Fontáne di Trevi, vytesávanie svojho mena a dátumu návštevy do Kolosea, kradnutie historických dlažobných kociek a ničenie pamiatok. To je len zopár príkladov drzostí turistov.

Miestni poslanci preto nedávno schválili nové nariadenie, ktoré striktne zakazuje pitie alkoholu na uliciach, kúpanie sa vo fontánach aj pôsobenie kostýmovaných gladiátorov, s ktorými sa turisti radi fotili na pamiatku.

Starostna Ríma Virginia Raggiová vyhlásila, že tieto opatrenia majú napomôcť k skvalitneniu života domácich aj slušných návštevníkov.

Okrem omamných nápojov či znevažovania vzácnych pamiatok z ulíc zmiznú aj obľúbení zabávači v historických kostýmoch. Porušenie tohto zákazu potrestá gladiátorov pokutou 400 eur.

O podobnú sumu budú ľahší aj pouliční čierni predajcovia vstupeniek na atrakcie či stánkari s jedlom bez licencie.

Turisti si nesmú do Ríma zabudnúť vziať hodinky – ak polícia prichytí vo večnom meste niekoho s fľašou v ruke medzi 22. a 7. hodinou, hrozia sankcie v podobe pokuty či vykázania z oblasti na 48 hodín (po opakovanom prehrešku budú previnilci vykázaní na 60 dní).

Rovnako v potravinách v týchto časoch nebudú môcť predávať alkohol.

Travelandleisu­re.com; Foodandwine.com; Express.co.uk

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Taliansko #Rím
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku