Ponitrianske múzeum pripravuje výstavy i ukážky ľudových zvykov

24.11.2018 18:30

Ponitrianske múzeum pripravuje na december viacero podujatí zameraných na prezentáciu výtvarného umenia i vianočných zvykov. Konať sa budú vo výstavných priestoroch v Nitre aj v pobočkách múzea v Zlatých Moravciach a Šali.

Výstavu výtvarníkov Združenia sv. Lukáša v Nitre otvorí vernisáž 14. decembra a v nitrianskej expozícii múzea potrvá do 27. januára.

„Predstaví výtvarné diela namaľované olejom, akrylom, fotografie a rôzne koláže. Tohtoročná myšlienka výtvarného stvárnenia vychádza z jazyka médií a reklamy. Zaujímavosťou bude práca s názvom Maco Mamuko vs. Ampulka, ktorá vznikla v spolupráci s deťmi z Orechovho dvora,“ uviedla PR manažérka múzea Ľubica Packová-Zahradárová.

V Mestskom múzeu v Zlatých Moravciach sa bude 12. decembra konať podujatie Tradičné Vianoce. Ukážka vianočného stromčeka a štedrovečerného stolovania v ľudovom prostredí bude spojená s rozprávaním o zvykoch a tradíciách počas vianočného obdobia. „Sviatočnú atmosféru dotvorí spievaním vianočných kolied súbor Zlatomoravčianka,“ povedala Packová-Zahradárová.

V šalianskej pobočke Ponitrianskeho múzea otvoria 5. decembra výstavu Vianočné pohľadnice. „V Dome ľudového bývania potrvá do 20. decembra. Návštevníkom ukáže viacero sviatočných pohľadníc z čias, keď to bol masovo využívaný druh komunikácie,“ doplnila Packová-Zahradárová.

#Ponitrianske múzeum
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku