Na pamiatky v Leviciach a okolí pribudli QR kódy o turistických atrakciách

12.12.2018 14:00

Levická radnica pokračovala aj v tomto roku s inštaláciou QR kódov na historické pamiatky a turistické atrakcie. Návštevníci sa vďaka nim dozvedia aj bez sprievodcu rôzne zaujímavosti o meste a jeho pamätihodnostiach.

V priebehu minulého roka boli QR kódy nainštalované na Levický hrad, budovu radnice, synagógu, Kostol sv. Michala, Námestie hrdinov, mlyn a Schoellerov park.

„QR kódy sú umiestnené na nálepkách na budovách, informačnej vitríne či informačnej tabuli v blízkosti pamiatky. QR kód stačí nasnímať mobilným telefónom s pripojením na internet a za okamih si návštevník môže pustiť krátke informačné video, pozrieť si fotky, prečítať stručný textový výklad alebo vypočuť hlasovú nahrávku. Informácie sú poskytované v slovenskom a v anglickom jazyku,“ informoval magistrát.

Vďaka QR kódom sa stala prehliadka mesta atraktívnejšou a zaujímavejšou nielen pre turistov, ale aj pre samotných Levičanov, ktorí sa na prechádzke môžu dozvedieť rôzne informácie o svojom meste. "V tomto roku sme preto pridali aj zaujímavosti o mestských častiach a o blízkom okolí mesta.

Návštevníci sa tak dozvedia viac o románskom kostolíku a kaštieli v Kalinčiakove, o kúpalisku Margita-Ilona, o mestskej časti Horša, pamätníku na vrchu Vápnik, ale tiež o Krížnom vrchu či levických chovných rybníkoch," pripomína magistrát.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Levice #QR kódy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku