Aj mestá na Zemplíne sa odeli do vianočnej výzdoby

17.12.2018 15:00

Námestie Humenného pred domom kultúry už niekoľko dní zdobí okrem vianočného stromčeka aj tradičný drevený Betlehem. Fontána lásky sa zas zmenila na adventný veniec.

Na Južnom námestí môžu obyvatelia i návštevníci mesta napr. pozorovať dekorácie v podobe sviečok a darčekov, ktoré sú vyrobené z PET fliaš.

„Spolu 40 maxi perníčkov vyrobili mužské ruky pracovníkov Technických služieb mesta Humenné a zdobia nielen vianočný stromček, ale aj záhon pri Fontáne lásky a samotnú fontánu. Okrem toho vymenili technické služby staré poškodené svetelné dekorácie za nové, ktoré inštalovali na stĺpy verejného osvetlenia v počte 44 kusov,“ informovala Michaela Dochánová z tlačového referátu radnice.

Ďalšie štyri inštalovali na pouličné lampy v parku pred kaštieľom. „Náklad na novú vianočnú výzdobu predstavuje 6100 eur,“ vyčíslila.

Vianočná výzdoba v susedným Michalovciach je približne taká, ako po minulé roky. „Vynovili sa len viaceré zastarané svetielka na stromoch v pešej zóne,“ informovala Iveta Palečková z radnice. Najpútavejšou časťou výzdoby je podľa jej ďalších slov určite anjel pred budovou mestského úradu, pri ktorom si už mnoho ľudí tradične vytvára vianočné pozdravy.

„Krásny je však aj okrúhly balíček umiestnený pri pošte, či svetelné brány. Nemôžeme zabudnúť na svetelnú vianočnú výzdobu aj na uliciach Štefánikova, Hollého a predovšetkým na viacerých kruhových objazdoch,“ doplnila.

Centrom celej vianočnej výzdoby je podľa Palečkovej vianočný strom. „Je to smrek vysoký cca 15 metrov a daroval nám ho obyvateľ Krásnovskej ulice,“ priblížila. Vianočná výzdoba bude v meste rozsvietená do sviatku Troch kráľov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Michalovce #Humenné
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku