Nitriansky turistický vláčik našiel uplatnenie aj počas adventu

19.12.2018 12:30

Turistický vláčik v Nitre zastavuje na konci pešej zóny pri vianočnom mestečku, ktoré je na Svätoplukovom námestí. Momentálne premáva len na objednávky a je oň veľký záujem.

„Dopyt je väčší ako reálne možnosti. Záujem majú najmä školy,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Arriva Nitra Juraj Kusy. Vypredaný bol aj špeciálny halloweensky vláčik v novembri.

Na základe týchto skúseností chce dopravca navrhnúť mestu, aby turistický vláčik nepremával len sezónne od mája do konca októbra, ale celoročne alebo len s krátkou pauzou.

Ako povedal Kusy, zimná sezóna nie je problémom, pretože vláčik je vykurovaný a do kopca na Nitriansky hrad dokáže vyjsť aj v sťažených podmienkach.

Turistický vláčik Arriva premáva od júna tohto roka. Predošlé roky jazdil po Nitre vláčik iného prevádzkovateľa. Počas septembrových víkendov dopravca odskúšal aj novú trasu k Zoborskému kláštoru, bol o ňu záujem.

Cestovné v roku 2019 nezdražie, zostane dve eurá. Deti, seniori a ťažko zdravotne postihnutí platia euro, deti do šiestich rokov sa odvezú zadarmo.

Vláčik má dva vozne, v každom je 20 sedadiel. Jeho prevádzku finančne podporuje mesto Nitra.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nitra #vláčik
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku