Nitriansky turistický vláčik našiel uplatnenie aj počas adventu

Turistický vláčik v Nitre zastavuje na konci pešej zóny pri vianočnom mestečku, ktoré je na Svätoplukovom námestí. Momentálne premáva len na objednávky a je oň veľký záujem.

19.12.2018 12:30
debata

„Dopyt je väčší ako reálne možnosti. Záujem majú najmä školy,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Arriva Nitra Juraj Kusy. Vypredaný bol aj špeciálny halloweensky vláčik v novembri.

Na základe týchto skúseností chce dopravca navrhnúť mestu, aby turistický vláčik nepremával len sezónne od mája do konca októbra, ale celoročne alebo len s krátkou pauzou.

Ako povedal Kusy, zimná sezóna nie je problémom, pretože vláčik je vykurovaný a do kopca na Nitriansky hrad dokáže vyjsť aj v sťažených podmienkach.

Turistický vláčik Arriva premáva od júna tohto roka. Predošlé roky jazdil po Nitre vláčik iného prevádzkovateľa. Počas septembrových víkendov dopravca odskúšal aj novú trasu k Zoborskému kláštoru, bol o ňu záujem.

Cestovné v roku 2019 nezdražie, zostane dve eurá. Deti, seniori a ťažko zdravotne postihnutí platia euro, deti do šiestich rokov sa odvezú zadarmo.

Vláčik má dva vozne, v každom je 20 sedadiel. Jeho prevádzku finančne podporuje mesto Nitra.

debata chyba
Viac na túto tému: #Nitra #vláčik