Neuveriteľné. Skrachované mesto sa objavilo na zozname top destinácií roku 2019

, 20.02.2019 07:00

Americký Detroit, ktorý sa pred šiestimi rokmi stal symbolom recesie a zbankrotoval kvôli prepadu automobilovej výroby, vstáva z popola.

Zdá sa, že úpadok, rasové nepokoje a vysoká kriminalita sú v „motorovom meste“ na ústupe. Cestovateľský portál Fodor's Travel ho zaradil medzi zaujímavé lokality ako mesto návratov.

Portál vyzdvihol viaceré rekonštrukcie, ktoré v meste nedávno prebehli, ako zrenovovaný breh rieky Detroit Riverfront s promenádou a panorámou mrakodrapov, ktorý je obľúbenou turistickou atrakciou.

Ocenil tiež nové plány so stanicou Michigan Central Stationm ktorej sa ujala firma Ford plánuje ju premeniť na inovatívny areál pre oblasť dopravy.

Ideálny čas na návštevu Detroitu, ktorý leží na hraniciach s Kanadou, pri brehoch Erijského jazera, je podľa Fodor's v lete, pretože zimy sú tu vraj brutálne chladné a neprívetivé a zima trvá zvyčajne až do apríla.

Portál však zároveň pripúšťa, že mesto sa stále len spamätáva z krachu, nové moderné budovy stoja vedľa opustených schátraných.

Ako tip dáva návštevu uličky Belt, ktorú si celú vzali do parády umelci a steny jej budov pomaľovali svojimi dielami.

Wxyz.com/news; Wikipedia.org

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Detroit #USA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku