Nové projekty v Nitre rozšíria služby pre turistov

14.02.2019 10:30
Nitra
Nitra. Ilustračné foto. Autor:

Turisti v Nitre budú môcť v budúcnosti využívať nové služby. Vďaka dotáciám z mestského rozpočtu vznikne nová mobilná aplikácia a na Zoborskom kláštore budú fungovať sprievodcovské služby.

Nitrianska organizácia cestovného ruchu (NOCR) chce využiť dotáciu takmer 5000 eur na vývoj aplikácie určenej slovenským i zahraničným turistom. Vďaka nej budú môcť spoznávať Nitru ako mesto na siedmich pahorkoch.

Súčasťou je mapa lokalít, informácie o každej lokalite, možnosť navigácie z aktuálnej pozície a propagácia produktov cestovného ruchu, informovala NOCR.

Zoborský skrášľovací spolok chce vďaka dotácii 3650 eur poskytovať na národnej kultúrnej pamiatke Zoborský kláštor sprievodcovské služby. Pôjde o audiovizuálneho sprievodcu, sprievodcu vo forme brožúrky, a tiež sprevádzanie lektorom po pamiatke, uvádza sa v projekte Zoborského skrášľovacieho spolku.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#turisti #Nitra
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku