Deťom z Košíc cez jarné prázdniny nuda nehrozí. Čaká ich viacero podujatí

Pre deti v Košickom kraji sa od pondelka začínajú jarné prázdniny, ktoré potrvajú do nedele 24. februára. V Košiciach je pre školákov pripravených viacero podujatí na ich trávenie.

18.02.2019 11:00
debata

Ako informoval Miroslav Sambor z košického magistrátu, Knižnica pre mládež mesta Košice v rámci prázdninového programu ponúka zábavné dopoludnia.

Od pondelka do piatku, vždy od 10:00 do 12:00, budú v mimoškolských pobočkách prebiehať tvorivé dielne, zábavné čítania, súťaže a k dispozícii budú stolové spoločenské hry.

Vo štvrtok budú otváracie hodiny pobočiek pre prázdninujúcich školákov rozšírené a otvorené budú od 8:00 do 16:00.

Centrum voľného času privíta deti v prázdninovom klube na Popradskej 86. Každý deň budú mať iný program, keď navštívia Botanickú záhradu, bábkové divadlo či divadelné predstavenie.

V hvezdárni a planetáriu CVČ na Popradskej ulici je v pondelok 18. februára pripravené podujatie Valentínske prázdninové planetárium s programom o 10:00, 14:00 a 16:00.

Prímestské tábory organizujú aj centrá voľného času, ktoré sú súčasťou niektorých základných škôl.

Deti privítajú počas jarných prázdnin na Základná škola (ZŠ) Bukovecká, ktorá tábor pripravila v spolupráci s Výmenníkom Važecká a občianskym združením Loďka nádeje.

Prímestský tábor pre malých lyžiarov a turistov organizuje ZŠ Staničná, ktorá pripravila aj jarný pobytový tábor v penzióne Driečna.

Pre deti od päť do 15 rokov zorganizuje jarný prímestský tábor aj ZŠ Hroncova. Program pre nich je pripravený od pondelka do piatka od 8:00 do 16:00.

V Zoologickej záhrade Košice sa deti môžu tešiť na kontakt so živými zvieratami, návštevu chovných zariadení, uvidia tiež zázemie vo vybraných chovných zariadeniach a môžu si vyskúšať aj prácu ošetrovateľa.

Rodičia môžu dieťa prihlásiť do tábora na jeden alebo aj na päť dní. Urobiť tak môžu telefonicky na čísle 0948 170 030, alebo mailom na adrese vzdelanie@zookosice.sk.

VIDEO: Niektoré rodiny idú na jarnú lyžovačku. Veci pri rodinnej lyžovačke možno pri balení rozdeliť do piatich okruhov. Ktoré to sú a čo všetko treba zabaliť. Pozrite si viac vo videu TV Pravda.

Video
debata chyba
Viac na túto tému: #Košice #jarné prázdniny