Zoo Košice otvorí náučný chodník s nadživotnými 3D plazmi

25.03.2019 14:10

Košická zoo v Kavečanoch plánuje otvoriť v júni interaktívny náučný chodník Lužný les. Na 140 metroch stretnú návštevníci, okrem iného, nadživotné 3D modely plazov a obojživelníkov.

Súčasťou chodníka budú aj interaktívne tabule a vyhliadkové terasy, z ktorých budú môcť návštevníci pozorovať tahry či plameniaky, sľubuje zoo.

Stavebný ruch vidieť v týchto dňoch za chovným zariadením gibonov zlatolícich. V zoo stavajú aj ukážkové teráriá pre pôvodné druhy plazov a obojživelníkov. Súčasťou projektu sú tiež tri voliéry, ktoré pribudli v areáli vlani.

Nový projekt vzniká vďaka slovensko-maďarskej prihraničnej spolupráci v rámci programu Interreg, zameraného na ochranu pôvodnej fauny. Rozpočet projektu Slovenské a maďarské zoologické záhrady pre ochranu pôvodnej fauny v prihraničných regiónoch pre ZOO Košice predstavuje 542.000 eur.

Hlavným partnerom tohto projektu je ZOO Budapešť, ktorá prostriedky z fondov Európskej únie (EÚ) využije na rekonštrukciu záchranného a rehabilitačného centra, informuje košická zoo na svojej internetovej stránke.

Pred tromi rokmi otvorili v zoo chovné zariadenie pre kozorožce sibírske, ktoré takisto financovali z prostriedkov EÚ v rámci prihraničnej slovensko-maďarskej spolupráce.

#ZOO Košice
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku