Šmykľavka medzi ulicami mala byť atrakciou Estepony. Ľudia sa na nej dokaličili

14.05.2019 13:00

Sociálne siete zaplavili fotografie doudieraných a vystrašených pasažierov. Opitý zahraničný turista by sa tu určite zabil, uviedol po skúšobnej jazde jeden z miestnych obyvateľov.

Nová šmykľavka medzi dvoma ulicami španielskeho mesta Estepona, medzi ktorými je značný výškový rozdiel, mala zrýchliť cestu pre obyvateľov medzi jednotlivými časťami mesta, a mala byť tiež atrakciou pre turistov.

Miestna radnica považovala 38-metrovú šmykľavku so sklonom 32 až 34 stupňov za veľmi dobrý nápad, až kým ju vo štvrtok nesprístupnila verejnosti a sociálne siete nezaplavili sťažnosti a fotografie doudieraných a vystrašených pasažierov novej atrakcie.

Na jednom zo zverejnených videí vidno muža stredného veku, ako sa kĺže dole šialenou rýchlosťou a následne ho to z jej konca nebezpečne vystrelí do vzduchu.

Podobné skúsenosti popisuje na Twitteri aj žena, ktorá zverejnila fotografiu svojho dobitého kolena.

„Nezverejňujem fotku môjho zadku, ten vyzerá horšie. Šmykľavka v Estepone je poriadna blbosť, celá som sa doudierala. Nakoniec som z nej letela dva metre a policajti sa na mne smiali,“ napísala.

Firma, ktorá šmykľavku vybudovala uvádza, že je určite bezpečná a osoby sťažujúce sa na zranenia zrejme nedodržali bezpečnostné predpisy.

Ľudia, ktorí atrakciu vyskúšali, však nesúhlasia. „Ako dlho by trvalo opitému zahraničnému turistovi, aby na tomto čude prišiel o život?“ pýta sa jeden z miestnych obyvateľov.

„Tá šmykľavka je výborný nápad. Zubári si musia mädliť ruky,“ pridáva sa druhý.

Úrady nakoniec po niekoľkých hodinách rozhodli o zatvorení atrakcie a znovu ju otvoria len v prípade, ak prejde novými bezpečnostnými testami, napísal Theguardian.com.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Španielsko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku