Parížsky Louvre je zatvorený. Zamestnanci sa búria: múzeum sa dusí

27.05.2019 14:30
France Louvre Pyramid
Louvre Autor: ,

Parížske múzeum Louvre v pondelok zostalo zatvorené kvôli protestu zamestnancov. Sťažujú sa na nezvládnuteľný nával návštevníkov. Zatváracím dňom múzea je utorok, v pondelok malo byť otvorené od deviatej do šiestej.

„Louvre sa dusí a podmienky pre návštevu aj prácu sa tam veľmi zhoršili. V roku 2018 do Louvru prišlo 10,2 milióna návštevníkov. Kým od roku 2009 sa návštevnosť zvýšila o 20 percent, palác sa nijako nerozšíril a počet zamestnancov sa stále znižuje,“ uviedol vo svojom vyhlásení odborový zväz Solidaires.

Stojí v ňom tiež, že po pondelkovej schôdzi sa zväz rozhodol využiť právo na prestávku a stretnúť sa s vedením múzea, ktorému predložia sťažnosti.

Riaditeľstvo múzea agentúre AFP potvrdilo, že v Louvre sa v pondelok prevádzka nezačala, avšak ďalší komentár nepripojilo.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Paríž #Louvre
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku