Bazén na streche mrakodrapu privádza ľudí do pomykova: Ako sa doň dostaneme?

, 17.06.2019 07:00

Nekonečné bazény, teda nádrže s nízkym okrajom alebo so sklenenými stenami, ktoré ponúkajú ohromujúci výhľad, sú dnes bežnou súčasťou luxusných hotelov aj súkromných budov.

Metropola Veľkej Británie by sa čoskoro mala dočkať novej atrakcie, akú svet ešte nevidel, presnejšie – nedokáže si ani predstaviť.

Nekonečný bazén, ktorý ponúkne 360-stupňový výhľad na mesto, píše Businessinsider­.com, pribudne na streche 55 metrov vysokého mrakodrapu a bude presne kopírovať rozmery strechy. Všetkým, ktorí vizualizáciu budúcej vodnej nádrže Compass Pools videli, napadne však jedna a tá istá otázka: ako sa ľudia do bazéna vlastne dostanú?

Dizajnér tohto nezvyčajného bazéna vysvetlil, že do dna nádrže plánujú spraviť poklop podobný, aké bývajú na ponorkách. Z neho bude až na hladinu vystupovať točité schodisko, ktoré bude umiestnené v rúre.

Schody na vonkajšej strane bazéna či budovy by boli príliš nápadné a rušili by vraj výhľad.

Napúšťanie a vypúšťanie vody podľa potreby a aktuálneho počasia – pri silnom vetre či daždi hrozí, že voda by sa vylievala na ulicu – bude riadiť inteligentný mechanizmus.

Dno bazéna plánujú konštruktéri, rovnako ako bočné steny, vyrobiť zo skla, aby si ľudia v nádrži mohli vychutnávať pohľad na Londýn, aj dole do nákupného centra.

Okrem obchodov bude v mrakodrape situovaný luxusný hotel, apartmány aj kúpele.

Stavebné práce na tomto podivuhodnom projekte by sa mali spustiť začiatkom budúceho roka.

Metro.co.uk; Stuff.co.nz

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Londýn #bazén
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku