Letná sezóna v Prešovskom kraji bude v znamení legendárnych hrdinov

Turistov bude do Prešovského kraja počas letnej sezóny lákať 20 legiend, ktoré predstavia zaujímavosti 20 lokalít.

18.06.2019 14:00
debata

Štvrtý ročník projektu Legendarium slávnostne otvorili v nedeľu (16. 6.) počas Tatranského juniálesu. Ambasádorom projektu je moderátor a cestovateľ Gregor Mareš.

Legendarium zároveň formou súťaže o ceny motivuje turistov navštíviť čo najviac lokalít. Súťaž trvá do 15. septembra.

Príbehy 20 legiend nájde verejnosť v komikse, ktorý obsahuje aj viac ako 100 námetov na výlety. Autorom ilustrácií je Juraj G. Mandel. Do komiksu zbierajú návštevníci súťažné nálepky.

Komiksy a súťažné nálepky sú distribuované na viac 50 miestach, návštevníci ich získajú zdarma k vstupnému.

K zapojeným zariadeniam patria múzeá, hrady, jaskyne, trickartové galérie, UNESCO pamiatky, akvaparky, športoviská a rôzne atrakcie v Prešovskom kraji.

K novým lokalitám patria napríklad Poloniny, Lačnovský kaňon, Spišská Belá s okolím, Slovenské opálové bane či Šarišský a Kapušiansky hrad.

„S legendami dostávajú rodiny tipy na výlety na mieru, zabávajú sa, objavujú a zároveň sa učia hravou formou. Veľkým lákadlom sú i benefity, ktoré za zozbierané nálepky získavajú. Je pomerne náročné spojiť množstvo zariadení do jednej spolupráce, ale výsledok každý rok stojí za to. Tešíme sa, že projekt si obľúbili nielen návštevníci kraja, ale aj zariadenia, ktoré na projekte spolupracujú, a napokon i odborná verejnosť, o čom svedčia získané ocenenia,“ predstavil cestovanie s legendami riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Vysoké Tatry spoznajú návštevníci napríklad s vílou Kvetuškou a strigou Kikimorou, Pieninami turistov prevedie lietajúci mních Cyprián. V Prešove pastier Michal odhalí tajomstvo soľných baní a v Levoči bude sprevádzať tajomná Biela pani Júlia.

V Humennom čaká návštevníkov legendárny Švejk v areáli zámku a skanzenu, nálepku možno získať aj na hrade Brekov. Prírodou a pamiatkami Polonín sprevádza včelárka Žofia, ktorej med odoberali aj slávne čokoládovne v nemeckom Kolíne.

Nechýbajú ani Medzilaborce, Svidník, Bardejov s pamiatkami UNESCO, Stará Ľubovňa, oblasť Lačnova, Poprad alebo Kežmarok.

debata chyba
Viac na túto tému: #Leoš Mareš #letná sezóna #Prešovský kraj