Letná sezóna v Prešovskom kraji bude v znamení legendárnych hrdinov

18.06.2019 14:00

Turistov bude do Prešovského kraja počas letnej sezóny lákať 20 legiend, ktoré predstavia zaujímavosti 20 lokalít.

Štvrtý ročník projektu Legendarium slávnostne otvorili v nedeľu (16. 6.) počas Tatranského juniálesu. Ambasádorom projektu je moderátor a cestovateľ Gregor Mareš.

Legendarium zároveň formou súťaže o ceny motivuje turistov navštíviť čo najviac lokalít. Súťaž trvá do 15. septembra.

Príbehy 20 legiend nájde verejnosť v komikse, ktorý obsahuje aj viac ako 100 námetov na výlety. Autorom ilustrácií je Juraj G. Mandel. Do komiksu zbierajú návštevníci súťažné nálepky.

Komiksy a súťažné nálepky sú distribuované na viac 50 miestach, návštevníci ich získajú zdarma k vstupnému.

K zapojeným zariadeniam patria múzeá, hrady, jaskyne, trickartové galérie, UNESCO pamiatky, akvaparky, športoviská a rôzne atrakcie v Prešovskom kraji.

K novým lokalitám patria napríklad Poloniny, Lačnovský kaňon, Spišská Belá s okolím, Slovenské opálové bane či Šarišský a Kapušiansky hrad.

„S legendami dostávajú rodiny tipy na výlety na mieru, zabávajú sa, objavujú a zároveň sa učia hravou formou. Veľkým lákadlom sú i benefity, ktoré za zozbierané nálepky získavajú. Je pomerne náročné spojiť množstvo zariadení do jednej spolupráce, ale výsledok každý rok stojí za to. Tešíme sa, že projekt si obľúbili nielen návštevníci kraja, ale aj zariadenia, ktoré na projekte spolupracujú, a napokon i odborná verejnosť, o čom svedčia získané ocenenia,“ predstavil cestovanie s legendami riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Vysoké Tatry spoznajú návštevníci napríklad s vílou Kvetuškou a strigou Kikimorou, Pieninami turistov prevedie lietajúci mních Cyprián. V Prešove pastier Michal odhalí tajomstvo soľných baní a v Levoči bude sprevádzať tajomná Biela pani Júlia.

V Humennom čaká návštevníkov legendárny Švejk v areáli zámku a skanzenu, nálepku možno získať aj na hrade Brekov. Prírodou a pamiatkami Polonín sprevádza včelárka Žofia, ktorej med odoberali aj slávne čokoládovne v nemeckom Kolíne.

Nechýbajú ani Medzilaborce, Svidník, Bardejov s pamiatkami UNESCO, Stará Ľubovňa, oblasť Lačnova, Poprad alebo Kežmarok.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Leoš Mareš #letná sezóna #Prešovský kraj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku