Vo Viedni otvorili interaktívne múzeum Nofilter_museum

04.10.2019 13:30

Vo Viedni otvorili múzeum, ktoré ponúka interaktívny priestor na vytvorenie vlastného umenia. Nachádza sa v ňom 24 rôznych miestností, v ktorých si môžu ľudia urobiť fotografie pred stenami rozličných farieb.

V ďalšej miestnosti sa zase nachádzajú malé farebné loptičky, steny s kvetmi či trblietavými konfetami. K dispozícii je aj miestnosť s „falošným jedlom“, napísal portál Bbc.com.

„Mladí chodia do múzeí čoraz menej a my sa snažíme proti tomu bojovať s pomocou sociálnych sietí,“ uviedla spoluautorka projektu Petra Scharinger. „Uprednostňujú život online pred priamou interakciou s reálnym svetom,“ dodala.

Scharinger odhaduje, že denne navštívi nofilter_museum 300 až 500 ľudí. „Myslím si, že toto je budúcnosť múzeí. Hlavnou myšlienkou nie je len mať dobrú selfie, ale aj zabaviť sa, byť schopný interakcie a mať kontakt s umením,“ vyhlásila.

„Myslím si, že ľudia trávia s telefónmi veľa času a práve preto sa snažíme skombinovať tento fakt s niečím reálnym a zábavným. Nemyslím si však, že je našou zodpovednosťou ich vzdelávať,“ povedala.

Múzeum je vo Viedni len dočasne a jeho tvorcovia by ho radi predstavili aj v iných mestách a krajinách.

#múzeum #sociálne siete #Viedeň
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku