Do konca roka pribudne v Trnave ďalší cyklochodník, zaplatia ho z eurofondov

07.10.2019 13:00

Ešte do konca roka pribudne v Trnave ďalší cyklochodník. Povedie po Bučianskej ulici, spojí existujúcu cyklotrasu na Veternej ulici so Špačinskou ulicou.

Nový cyklochodník bude dlhý 600 metrov, podľa primátora Petra Bročku začne zhotoviteľ s prácami v priebehu budúceho týždňa, dokončí ho do polovice decembra.

Zákazku na výstavbu cyklochodníka získala vo verejnom obstarávaní s cenou 276-tisíc eur spoločnosť Eurovia Sk z Košíc. Práve táto spoločnosť v minulosti stavala aj cyklochodník na Rybníkovej ulici, ktorý je pokračovaním trasy z Bučianskej ulice.

Mesto Trnava získalo peniaze na túto investíciu do cyklistickej infraštruktúry z eurofondov určených na bezpečnú a ekologickú dopravu v regiónoch. Ďalšie peniaze z eurofondov má radnica aj na pokračovanie cyklochodníka po Saleziánskej ulici, ten sa však bude robiť až na jar.

Už o niekoľko týždňov budú mať cyklisti v Trnave k dispozícii aj automatický parkovací dom pre viac ako stovku bicyklov pri železničnej stanici.

Dodávateľ už ho stavia, Trnava zaň zaplatí 652-tisíc eur, z toho približne 500-tisíc eur dostane vo forme nenávratného príspevku z eurofondov určených na zvýšenie atraktivity cyklistickej dopravy.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Trnava #cyklochodník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku