Začnite si robiť plány na rok 2020! Lonely Planet odporúča navštíviť tieto mestá

, 13.11.2019 07:00

Hoci aktuálny rok ponúka ešte takmer dva mesiace, počas ktorých sa dá toho stihnúť dosť, predsa je už najvyšší čas rozmýšľať, kam sa vyberiete v roku dvoch dvadsiatok. Či to bude vzdialená exotika, blízke zahraničie či domáce krásy, spolu s plánovaním sa môžete už teraz začať tešiť na nové dobrodružstvá.

Cestovateľský portál Lonely Planet sa rozhodol turistom pri výbere pomôcť a vydal už po 15. krát rebríček miest, ktoré sa oplatí v nasledujúcom období navštíviť a ponúka aj dôvody, prečo.

10. Denver

Podľa Lonely Planet má mesto moderné hotely, vynikajúce reštaurácie a zaujímavú atrakciu v podobe multimediálnej jazdy s názvom „Kaleidoscape“ v tematickom a vodnom parku Elitch Gardens.

9. Dubaj, Spojené arabské emiráty

Emirát ponúka niekoľko nových dôvodov na návštevu, medzi ktoré patrí aj šesťmesačná svetová výstava Expo 2020 a Múzeum budúcnosti.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Denise Inspo & PrettyPlaces (@deniselascala_),

8. Vancouver, Kanada

Lonely Planet odporúča návštevu, pretože je priekopníkom v mestskej udržateľnosti.

7. Kochi, India

Mesto má hneď dve zaujímavosti – sídli tu prvé letisko na svete, ktoré na prevádzku využíva výlučne solárnu energiu a v roku 2020 sa tu bude konať bienále Kochi-Muziris, ktoré predvedie množstvo streetartového umenia.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Reaching for it#hand #reachout #grasp #streetart #colors #kochi #kochistreetart #vivid #sky #escape

Príspevok, ktorý zdieľa Lauren (@hoghie),

6. La Paz, Bolívia

Vďaka svojim lanovkám (v roku 2020 ich bude 11) a novým kulinárskym školám sa La Paz stáva obľúbeným turistickým cieľom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

La Paz Maravillosa

Príspevok, ktorý zdieľa (@clairemontano),

5. Bonn, Nemecko

V roku 2020 si bude mesto pripomínať 250. výročie narodenia skladateľa Ludwiga van Beethovena, čo sa nezaobíde bez mnohých koncertov a inštalácií na počesť svetoznámeho maestra.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Henry Do (@henry_do),

4. Galway, Írsko

Galway sa v roku 2020 stane Európskym hlavným mestom kultúry, čo znamená, že sa v ňom budú konať stovky podujatí vrátane hudobných, divadelných a tanečných predstavení.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa This Is Galway (@thisisgalway),

3. Káhira, Egypt

Hneď vedľa pyramíd v Gize sa v roku 2020 očakáva otvorenie Veľkého egyptského múzea, kde sa budú uchovávať a vystavovať cenné artefakty z histórie krajiny. Bude zaberať až 50 hektárov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#grandegyptianmuseum #zulutangotv#rameses2

Príspevok, ktorý zdieľa Sankha Guha (@sankhaguha),

2. Washington, D.C., USA

Lonely Planet sa nadchýna, že mestský „inovatívny systém plávajúcich mokradí“ spôsobil, že okres Columbia je zelenší ako kedykoľvek predtým.

Washington
Washington Autor: SITA/AP, J. David Ake

1. Salzburg, Rakúsko

Salzburg Festival, ktorý sa na budúci rok uskutoční v tomto čarovnom alpskom meste už po 100. krát, ponúkne sériu výnimočných koncertov, hier a čítaní.

Salzburg
Salzburg Autor: SHUTTERSTOCK

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Lonely Planet
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku