Mesto pod Zoborom navštívili turisti z Malajzie, Kolumbie i Japonska

06.11.2019 13:30
nitra
Nitra Autor:

Takmer tretinu turistov, ktorí navštívili Nitru počas tohtoročnej letnej turistickej sezóny, tvorili zahraniční návštevníci.

Turistické informačné centrum navštívilo od začiatku mája do konca októbra takmer 9000 návštevníkov, svoje služby poskytlo viac ako 12.000 zákazníkom, ktorí žiadali informácie osobne, telefonicky či mailom.

Väčšinou išlo o turistov zo Slovenska, zahraniční návštevníci tvorili 28,1 percenta. Najviac ich pricestovalo z Česka, Nemecka, Poľska, Anglicka, zo Španielska, ale aj z Malajzie, Kolumbie, Japonska či zo Spojených arabských emirátov, uviedla Terézia Zaujecová z odboru cestovného ruchu a miestneho rozvoja Mestského úradu v Nitre.

Tradičným lákadlom pre návštevníkov sú rôzne podujatia a festivaly ako Festival chutí Nitrianskeho kraja, slávnosti Nitra, milá Nitra a Divadelná Nitra. Zaujímavým turistickým miestom sa v poslednom čase stal podľa Zaujecovej zoborský kláštor.

Pretrváva záujem o prehliadku mesta so sprievodcom. Turistické informačné centrum spolupracuje s 21 sprievodcami, ktorí previedli po meste a poskytli výklad v slovenskom, maďarskom, nemeckom a anglickom jazyku 1773 návštevníkom.

Najväčší záujem mali o prehliadky po Hornom meste vrátane Nitrianskeho hradu, ale tiež po Dolnom meste, ktoré je atraktívne vďaka kostolom.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#turizmus #Nitra
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku