Nitra udelí dotácie na projekty zamerané na rozvoj cestovného ruchu

12.02.2020 13:30
Nitra
Mesto Nitra. Ilustračné foto. Autor: ,

Projekty občianskych združení a spolkov zameraných na cestovný ruch podporí mesto Nitra celkovou sumou 15.000 eur. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom mimoriadnom februárovom rokovaní.

Magistrát v rámci svojho dotačného programu podporuje predovšetkým projekty zamerané na aktívny cestovný ruch, zážitkové podujatia a na zvýšenie atraktivity Nitry pre návštevníkov.

Hlavnými prioritami na rok 2020 je prezentácia nášho mesta ako centra kvalitných domácich produktov, propagácia Nitry na Cyrilometodskej ceste, Nitry ako mesta na siedmich pahorkoch a zvyšovanie kvality a dostupnosti služieb v cestovnom ruchu, informoval o tom mestský úrad.

Celkovo požiadalo o dotáciu deväť projektov. Mestskí poslanci rozhodli o podpore pre päť z nich. Sumu 4000 eur získalo združenie Tourism Club Nitra na Turistického sprievodcu Nitrou od detí pre deti. Rovnakú dotáciu dostane aj Zoborský skrášľovací spolok na model kamaldulského kláštora na Zobore.

Po 2000 eur získajú projekty dobového spolku Satyros, ktorý chce zorganizovať festival ranostredovekého spôsobu života, a žiadateľa Nitrafiesta na zorganizovanie Nitránskeho Street Food Festu. Dotáciu 3000 eur získa aj projekt Chmeľová dolina, ktorý sa snaží prepojiť kultúru a podporu regionálnych značiek do jedného celku.

#Nitra
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku