Zázrak premenenia vody na víno? Talianom tieklo z vodovodov červené šumivé

, 06.03.2020 10:39

Obyvatelia talianskeho mesta Modena zažili nezvyčajný úkaz. Keď otočili kohútikom, namiesto vody im do umývadla začalo vytekať červené šumivé víno Lambrusco Grasparossa.

Natešení ľudia si vínom naplnili všetky fľaše, ktoré doma mali. Neskôr sa ukázalo, že za problémom bola technická chyba v neďalekom vinárstve, napísal DailyMail.co.uk.

Keď namiesto čírej vody zbadali Modenčania tiecť tekutinu s nezameniteľným buketom, potešili sa a hneď začali plánovať skvelé jedlo, ku ktorému by sa ružové víno hodilo, píše Gazzetta di Modena. Nezvyčajná udalosť sa udiala v stredu 4. marca.

Ako sa čoskoro zistilo, veselý incident mala na svedomí „technická chyba“ v neďalekom vinárstve Settecani. Z poškodeného zásobníka na víno začal nápoj unikať do miestnej vodovodnej siete, cez ktorú sa potom dostal do domovov ľudí.

Víno má v potrubiach vyšší tlak ako voda, čo podľa talianskeho magazínu The Local umožňuje rýchlejší prienik cez vodovodné systémy a do domovov.

Technici na chybu rýchlo prišli a na zármutok Modenčanov ju aj bez meškania opravili. Mestská rada sa za problém ospravedlnila.

Technický problém však u obyvateľov vyvolal aj oprávnené otázky ohľadne bezpečnosti dodávok vody.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vodovod #víno #Taliansko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku