Benátky majú konečne priezračné kanály, turistov však nenahradili delfíny

21.03.2020 07:00, aktualizované: 16:38

Obyvatelia Benátok sa tešia z čistejších vodných kanálov. Vo vode, ktorá je väčšinou zakalená, je možné vidieť aj ryby.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dolphins in Venice

Príspevok, ktorý zdieľa Ernesto Russo (@ernestorussoph),

Ulice a kanály v meste sú takmer prázdne a kal vo vode sa tak mohol usadiť. Dôvodom sú zákazy, ktoré úrady vydali v súvislosti so šírením nového koronavírusu, informoval Bbc.com.

Obmedzenia v turistami obľúbenom meste pomáhajú pri znižovaní znečistenia. „Kanály sú určite čistejšie. Na vode nie je možné vidieť žiadne člny, doprava je zastavená,“ povedal pre BBC miestny obyvateľ Serguei Michchenko.

Pôvodnú správu o tom, že vo vyčistených benátskych kanáloch sa najnovšie preháňajú labute a dokonca aj delfíny, však National Geographic vyvrátil.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Ahlquist (@martin.ahlquist),

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Kᴏᴢᴀ Vᴇɢᴀɴ Nɪɢʜᴛ (@kozavegannight),

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa @ mariosmaroudas,

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

No situation is "all black" or "all white", there are only infinite shades of grey. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ So in every challenging situation, with a little imagination we can always find positives ... ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Therefore, because of the covid19 restrictions on human activity, we can now detect dramatic pollution reductions worldwide ... and the bottom of canals in Venice. So not everything is bad ;) ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ https://www.cnbc.com/2020/03/18/photos-water-in-venice-italys-canals-clear-amid-covid-19-lockdown.html ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Radical thought: It's as if mother Nature uses viruses to regulate species running astray, so as to preserve itself. In this instance, the human species creates "global warming" and destroys other species at alarming rate? Nature responds: here's a virus to calm you down, and to give the other species - and the planet - a chance to recover from human activity. So in this alternative story, the coronavirus and global warming are somehow linked? Just a thought ... ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #coronavirus #globalwarming #venice #venicecanals

Príspevok, ktorý zdieľa Zazaxfaour (@zazaxfaour),

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Rock Candy Vintage (@rockcandynp),

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#voda #koronavírus #kanály #Benátky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku