V Holíči sa začala letná turistická sezóna, zámok sprístupnia aj v pondelok

V meste Holíč oficiálne otvorili v piatok (29. 5.) letnú turistickú sezónu. Novinkou je, že zámok bude pre návštevníkov otvorený na rozdiel od minulých rokov aj v pondelok, informovala vedúca oddelenia regionálneho rozvoja a dotačnej politiky tamojšieho mestského úradu Katarína Turečková.

03.06.2020 11:00
debata

Zámok bude otvorený každý deň od 11.00 do 19.00 h s tým, že posledná prehliadka sa začína o 18.00 h.

„V rámci opatrení proti šíreniu nového koronavírusu budú prehliadky bez výkladu sprievodcu. V zámku bude maximálne päť osôb, prípadne rodina s deťmi. Budeme dodržiavať prísne hygienické opatrenia, ktoré sú vyhlásené hlavným hygienikom a vládou SR, pokiaľ nebudú v blízkej budúcnosti uvoľnené,“ uviedla Turečková.

Úvod sezóny je obohatený o expozíciu obrazov zo zbierky holíčskej galérie. „Tie doplnia práce žiakov výtvarného odboru základnej umeleckej školy a návštevníci sa tiež môžu pozrieť na miniexpozíciu historických kostýmov súvisiacich s naším zámkom. Všetky sú umiestnené v zrekonštruovaných priestoroch ľavého depozitu,“ doplnil primátor Holíča Zdenko Čambal.

Mesto spúšťa aj člnkovanie v zámockých vodných valoch a návštevníci zámku môžu navštíviť aj bylinkovú záhradu. Viac informácií získajú návštevníci mesta v turistickej informačnej kancelárii.

debata chyba
Viac na túto tému: #Holič