Čas na roadtrip! Vďaka aplikácii budete šoférovať mestami bez rizika nákazy

, 13.07.2020 07:00

Milujete tú voľnosť, keď si len tak sadnete za volant, ďobnete prstom do mapy, zošliapnete plynový pedál a vyberiete sa na výlet do niektorého z miest? Korona aj týmto cestám dala stopku, no je tu náhradné riešenie.

Desktopová aplikácia Drive and Listen vás vezme za hranice všedných, pandémiou poznačených dní, a umožní vám – aspoň spoza obrazovky – ponoriť sa do ruchu veľkomiest po celom svete.

Vyberte sa ulicami Varšavy, Jekaterinburgu, Toronta, Tokia, Štokholmu, San Francisca, Soulu, Prahy, Paríža, New Yorku, Moskvy, Istanbulu, Havany, Berlína, Budapešti či Amsterdamu a mnohých ďalších. Áno, v ponuke je aj Wu-chan.

A ako bonus vám aplikácia na cestu naladí miestne rádio s dobrou hudbou, aby atmosféra a zážitok boli dokonalé.

Kým záznam z mesta v kvalite 4K je vopred nahratý a synchronizovaný zo služby YouTube, rádio vysiela hudbu a diskusné relácie v reálnom čase, čím prispieva k realistickému zážitku z jazdy.

Môžete sa tiež rozhodnúť povoliť hluk v meste, vrátane trúbenia taxíkov a rozprávania chodcov na chodníkoch okolo.

Na rozdiel od aplikácie Google Earth, kde musíte neustále klikať, aby ste sa ulicami pohybovali, táto aplikácia vykonáva všetku prácu za vás. Jednoducho si vyberiete rýchlosť svojho automobilu a už sa budete len pozerať a vychutnávať si mesto podľa vlastného výberu.

A možnosti Drive and Listen určite využijete aj neskôr, keď budete opäť môcť plánovať aj skutočné výlety – aplikácia vám poskytne omnoho realistickejší obraz a pocit z miest ako fotografie.

Aplikáciu môžete využívať zadarmo, ale jej tvorca, Erkam, ocení príspevky spokojných používateľov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#aplikácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku