Vo Vatikáne znovu otvorili Sixtínsku kaplnku, navštívilo ju 1600 ľudí

Vo Vatikáne sa v pondelok - po troch mesiacoch - znovu otvorila Sixtínska kaplnka, rovnako ako aj ďalšie objekty a inštitúcie patriace k tzv. Vatikánskym múzeám (Musei Vaticani).

02.06.2020 14:00
Virus Outbreak Italy Reopening Foto:
Sixtínska kaplnka.

Do kaplnky mohol v pondelok zavítať približne 1600 návštevníkov, ktorí si vopred rezervovali vstupenky, informovala agentúra AP.

Návštevníci Vatikánskych múzeí museli mať na tvári rúška a pri vstupe im zriadenci merali telesnú teplotu.

Barbara Jattaová, riaditeľka Vatikánskych múzeí, ktoré spoločne tvoria jednu z najrozsiahlejších umeleckých zbierok na svete, označila pondelok za deň „veľkej radosti“ a návratu k zdaniu normálnosti po dlhých týždňoch prežitých v obavách z nákazy koronavírusu.

Povedala tiež, že ju veľmi príjemne prekvapil vysoký počet ľudí, ktorí si rezervovali vstupenky do múzeí.

Inštitúcie patriace k Vatikánskym múzeám obvykle zažívajú vrchol turistickej sezóny počas letných mesiacov, keď sa pred vstupmi do nich tvoria dlhé rady návštevníkov. Štandardne sa totiž vstupenky do nich nedajú zarezervovať vopred a tak turistom nezostáva nič iné, ako postaviť sa do radu.

Jattaová povedala, že pracovníci múzeí využili týždne, v ktorých boli inštitúcie zatvorené na to, aby pracovali na opatreniach snažiacich sa zaistiť bezpečnosť návštevníkov aj vystavovaných umeleckých diel. „Chceme sa podeliť o toto kultúrne dedičstvo, ale bezpečne,“ dodala.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Vatikán #Sixtínska kaplnka