Počet zahraničných turistov v Štiavnici klesol oproti roku 2019 takmer o 40 %

25.09.2020 09:00
banská štiavnica,
Banská Štiavnica Autor: ,

V Banskej Štiavnici počas letnej turistickej sezóny chýbali najmä zahraniční turisti, ktorých počet v porovnaní s minulým rokom poklesol takmer o 40 %. Vyplýva to zo štatistík, ktoré poskytol Ján Sedilek z Informačného centra (IC) mesta Banská Štiavnica.

Počas tohtoročnej letnej turistickej sezóny navštívilo naše informačné centrum 22.281 návštev­níkov, čo je zhruba o 14,8 % menej ako minulý rok, priblížil.

Z pohľadu národnostnej štruktúry ide najmä o zahraničných návštevníkov. Zatiaľ čo v minulom roku sme turistov z krajín západnej Európy počítali v stovkách, tento rok len v desiatkach, opísal Sedilek s tým, že IC zaznamenalo v porovnaní s minulým rokom pokles zahraničných turistov o 39,6 %.

Najčastejšie prichádzajú do Banskej Štiavnice spoza hraníc turisti z Česka a Maďarska, práve ich podiel bol na zahraničnom turistickom ruchu najväčší aj tento rok.

V rámci domácich návštevníkov IC evidovalo v porovnaní so sezónou 2019 len 4-percentný pokles.

Tohtoročná sezóna sa na domácich turistoch takmer neprejavila, zahraničných ubudlo výraznejšie. Možno to porovnávať so stavom v rokoch 2014 – 2015, doplnil Sedilek.

Celkový počet návštevníkov v Banskej Štiavnici bol však pocitovo vyšší ako po minulé roky. Väčšinu ale tvorili turisti, ktorí nepotrebovali služby IC, a preto sa v uvedených štatistikách nenachádzajú.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#banská štiavnica
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku