Stredoslovenské múzeum mapuje život v Bystrici počas pandémie

Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici (SSM) opätovne spustilo výzvu pre obyvateľov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom ich spomienok či fotografií vytvorených v čase pandémie koronavírusu. Ako uviedla PR manažérka múzea Kristína Hatarová, prvú výzvu múzeum zrealizovalo už počas prvej vlny pandémie, pričom odozva ľudí bola slabá. Výzvu preto spúšťajú opäť a zapojiť do nej sa môžu aj základné a stredné školy.

24.10.2020 13:00
debata

Stredoslovenské múzeum je pamätnou inštitúciou, ktorej úlohou je tiež dokumentácia spoločnosti súčasnej doby. Preto sa rozhodlo prísť s výzvou na mapovanie života v meste pod Urpínom počas aktuálnej pandemickej situácie.

Projekt má dve časti, do ktorých obyvatelia Banskej Bystrice či základné a stredné školy v rámci projektov môžu prispieť.

„Mapovanie života sme sa rozhodli zaznamenať v dvoch rovinách. Prvou sú fotografie vytvorené v tomto období, ktoré budú zachytávať napríklad Námestie SNP alebo iné situácie spojené s pandémiou. Druhou možnosťou je svoje spomienky napísať formou esejí, úvah či iných literárnych žánrov. Pandémia koronavírusu ešte stále významným spôsobom ovplyvňuje náš život. Ako múzeum by sme preto radi disponovali materiálmi, ktoré nám toto obdobie pomôžu dôveryhodne zaznamenať pre ďalšie generácie,“ spresnil riaditeľ SSM Marcel Pecník.

Príspevky môžu záujemcovia zasielať elektronicky, osobne alebo poštou s označením projekt „Mapovanie“. Zároveň je potrebné doručiť súhlas s tým, aby ich Stredoslovenské múzeum mohlo uverejniť. V prípade zahrnutia fotografií do zbierkových fondov SSM, bude múzeum dotknuté osoby kontaktovať.

debata chyba
Viac na túto tému: #Banská Bystrica #Stredoslovenské múzeum #koronavírus #Covid-19