V meste Rogaška Slatina postavia najvyššiu vyhliadkovú vežu v Slovinsku

16.12.2020 09:00

Obyvatelia slovinského mesta Rogaška Slatina odhlasovali v referende plány miestnej vlády na postavenie najvyššej vyhliadkovej veže v tejto alpskej krajine.

Rozhľadňa s výškou 106 metrov za vyše dva milióny eur sa má stať jednou z hlavných turistických atrakcií v regióne známom svojím kúpeľníctvom.

V prospech tohto zámeru sa v nedeľňajšom referende vyslovilo približne 56 percent voličov, pričom volebná účasť presiahla 40 percent, informovala v pondelok tlačová agentúra STA.

Referendum iniciovali oponenti výstavby, ktorí namietajú proti výške ceny, umiestneniu veže v spodnej časti údolia, ako aj pomeru prínosov a nákladov.

Starosta mesta Branko Kidrič uviedol, že rekordne vysoká vyhliadková veža bude dôležitá pre rozvoj Savinjského regiónu susediaceho s Chorvátskom.

Veža bude mať názov Crystal, čo odráža tamojšou tradíciu výroby skla. Magistrát mesta Rogaška Slatina odhaduje, že posilnenie cestovného ruchu prinesie miestnej vláde ročne 300.000 eur.

Slovinsko zaznamenalo v uplynulých rokoch vlnu výstavby vyhliadkových veží po úspechu rozhľadne Vinarium Tower pri meste Lendava, ktorá do danej oblasti prilákala tisícky návštevníkov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vyhliadková veža #Slovinsko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku