Vírus-nevírus, v Charbine sa začal festival ľadových sôch

07.01.2021 08:00
Charbin, ľadové sochy
Ľadové sochy v čínskom Charbine. Autor:

Ani pandémia koronavírusu neodradila organizátorov od usporiadania tohtoročného ročníka festivalu ľadových sôch v čínskom meste Charbin. Aby prilákali turistov, znížili usporiadatelia v tomto roku vstupné na 100 jüanov (12,5 eura). Zrušili sa však akcie, na ktorých by sa mohlo zísť veľké množstvo ľudí.

Charbin, ktorý je strediskom provincie Chej-lung-ťiang, patrí k najchladnejším miestam v Číne a pestuje si povesť „ľadového mesta“. V súčasnosti sa tu teploty podľa AFP pohybovali medzi mínus 17 a mínus 28 stupňami Celzia.

Sochy autori vyrezávajú z ľadových blokov zamrznutej rieky Sung-chua pomocou sekáčov, dlát i laserov.

Rovnako ako každý rok, aj tentoraz sú sochy večer nasvietené pestrofarebnými svetlami.

Najväčší príliv návštevníkov býva pravidelne v čase osláv lunárneho Nového roka, ktorý tento rok pripadá na 12. februára.

Ľadové sochy v
		Charbine.
Ľadové kráľovstvo v
		Číne.
+2Charbin a jeho ľadové
		sochy.

Číne, ktorá ako prvá krajina sveta zaznamenala pred rokom výskyt nového typu koronavírusu, sa podarilo s epidémiou prakticky úplne vysporiadať.

V Charbine za posledný deň nehlásili žiadnu novú nákazu.

Mesta Šen-jang a Ta-lien v susednej provincii Liao-ning sú však lokálnymi ohniskami infekcie, čo ovplyvnilo aj festival ľadových sôch.

Hlavný prehliadkový okruh je stále otvorený, akcie, ktoré sústreďujú na jednom mieste väčší počet ľudí, ako je napríklad plávanie v ľadovej vode či „ľadové svadby“, zrušili, píše agentúra AP.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#ľadové sochy #Čína
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku