Rúti sa Dubaj do pekla? Influenceri volajú dovolenky pracovnými cestami a Covid sa šíri

, 12.02.2021 07:00
dubaj, cestovanie, more, mrakodrapy, pláž
Dubaj láka. Ilustračné foto. Autor:

Dubajský šéf cestovného ruchu bráni slabé opatrenia proti koronavírusu, aj keď sa infekcie prudko šíria. Mesto, ktoré je súčasťou Spojených arabských emirátov (SAE), zostalo oveľa otvorenejšie ako väčšina sveta, a tak sa doňho nahrnulo mnoho turistov, ktorí chcú uniknúť lockdownom.

Zatiaľ čo iné národy sa usilovne snažia zabrániť cestovaniu v obavách, že návštevníci znovu vyvolajú vlnu infekcií, Dubaj ponechal väčšinu svojich priemyselných odvetví otvorenú, píše Business Insider. Úrady nežiadajú ľudí, aby svoje správanie zmenili o 100 percent, ale aby boli obozretní a naučili sa žiť v novom normále.

Prípady prenosu koronavírusu v Spojených arabských emirátoch však posledne prudko vzrástli, a tak zaviedli niektoré nové obmedzenia: zatvorili sa bary a nočné kluby a znížila sa kapacita vnútorných priestorov, ako sú nákupné centrá.

Vďaka svojmu „priateľskému“ prístupu sa Dubaj stal magnetom na turistov a influencerov. V decembri navštívilo Dubaj viac ako 500 000 turistov, napísal CNN.

Ako informoval Guardian, mnoho vplyvných ľudí – internetových influencerov – ospravedlňuje svoje pobyty v Dubaji a nazýva ich pracovnými cestami, nie dovolenkami, ktoré mnohé krajiny zakázali. Tvrdia, že cesta do Dubaja je pre nich nevyhnutná, aby mohli vytvárať obsah na svoje účty na sociálnych sieťach.

Mnoho z nich v poslednom čase zverejňovalo svoje fotografie a videá z mesta.

Úrady uviedli, že zvýšený počet prípadov nákaz nezapríčinili turisti, ale ľudia, ktorí nedodržiavali pravidlá. Podľa USA Today mnoho krajín viní dubajských dovolenkárov z prinášania koronavírusu domov a z vytvárania nových ohnísk.

Niektoré štáty sa rozhodli proti turistom, ktorí sa vracajú z Dubaja, tvrdo zakročiť. Musia sa izolovať na 10 dní, zrušili sa priame lety, turisti musia mať negatívne testy a na výsledok čakať v karanténe…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#koronavírus #influencer #Dubaj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku