Od pondelka otvára Bratislava zoologickú a botanickú záhradu, mesto čaká na usmernenie

V Bratislave v súvislosti s postupným uvoľňovaním aktuálnych opatrení, od pondelka 19. apríla otvárajú zoologickú aj botanickú záhradu. Obe inštitúcie o otvorení informujú na svojich webových stránkach. Magistrát momentálne čaká na usmernenie od štátu, aby mohol pristúpiť k otváraniu ďalších inštitúcií.

16.04.2021 16:20
debata

„Aktuálne čakáme na usmernenie hlavného hygienika, na základe ktorého budeme postupne otvárať a sprístupňovať naše organizácie a služby," uviedla hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

Na avizované uvoľňovanie opatrení reaguje aj Bratislavská organizácia cestovného ruchu Bratislava Tourist Board (BTB). Tá oslovila svojich členov a partnerov s otázkou, či plánujú otvorenie kultúrnych a umeleckých inštitúcií v hlavnom meste.

„Niektorí plánujú otvorenie od utorka, nakoľko pondelok je deň, keď majú tieto inštitúcie vždy zatvorené," uviedol hovorca BTB Maroš Plitko a dodal, že zatiaľ majú informácie z Danubiany, ktorá hlási otvorenie od utorka, a Kunsthalle LAB plánujú otvoriť už v pondelok.

Bratislavské hotely zatiaľ zmeny v podmienkach ubytovania neplánujú. „V tejto chvíli nová vyhláška ešte stále nie je platná. Ubytovacie služby poskytujeme, no bez možnosti stravovania, bez raňajok. Je potrebné mať negatívny test na COVID-19 nie starší ako sedem dní a účelom pobytu musí byť buď pracovná cesta alebo návšteva lekára," uviedol Róbert Nejedlý za Hotel Bratislava

„Bohužiaľ, oba naše hotely aj po uvoľnení opatrení zostávajú dočasne zatvorené do 1. mája," uviedla Nikola Krajčíová za hotely Sheraton Bratislava Hotel a Grand Hotel River Park, A Luxury Collection.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #botanická záhrada #ZOO Bratislava