V Bratislave budú turistov počas leta navigovať dobrovoľníci

V Bratislave budú aj počas tohto leta fungovať dobrovoľníci - navigátori. Oblečené budú mať na sebe tričká označené logom Tourist Angels, kde písmeno "i" bude zvýraznené, aby evokovalo možnosť získania informácií. Projekt realizuje Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) v spolupráci s Bratislavskou organizáciou cestovného ruchu - Bratislava Tourist Board (BTB).

09.06.2021 13:00
Bratislava, turisti, stare mesto, Bratislavsky... Foto: ,
Michalská veža je jednou z dominánt Bratislavy. Ilustračné foto.
debata

Dobrovoľníci boli v uplynulých rokoch na strategických turistických miestach v hlavnom meste a pomáhali turistom dostať sa do cieľa. Tak to má byť aj počas tohto leta. Projekt potrvá od konca júna do polovice septembra, a to vždy od štvrtka do nedele.

BDC aktuálne hľadá záujemcov, ktorí sa chcú stať „turistickými anjelmi“. „Hľadáme dobrovoľníkov, ktorí sa dohovoria po anglicky, poznajú Bratislavu a majú viac ako 15 rokov. Odmenou im bude lepšia angličtina, asertivita, nové kontakty a priateľstvá,“ priblížila Michaela Bagalová z BDC.

Poslaním tohto dobrovoľníckeho programu je podľa nej mať v Bratislave dobrovoľníkov, ktorí budú dušou mesta a v návštevníkoch zanechajú dobrý pocit.

Turistickí anjeli musia dobre poznať pamiatky, galérie, múzeá, divadlá, ale aj kiná a reštaurácie v hlavnom meste. Taktiež by mali ovládať, ako funguje bratislavská MHD.

Do projektu sa môžu zapojiť i cudzinci žijúci v Bratislave.

Po tom, ako sa dobrovoľníci prihlásia do programu, absolvujú zaškolenie a prehliadku mesta so sprievodcom. Záujemcovia môžu získať viac informácií na webe dobrovolnictvo­ba.sk.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #turisti #dobrovoľníci
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy