V kontaktnej ZOO pri Sĺňave môžu deti kŕmiť vtáky vo voliérach

Možnosti zážitkovej turistiky v kúpeľnom meste Piešťany rozšírila kontaktná zoologická záhrada (ZOO) EkoPark, kde najmä malí návštevníci môžu kŕmiť rôzne druhy vtákov či morčiat. Nachádza sa pri cyklochodníku na vodnej nádrži Sĺňava a podľa pracovníčky ZOO Sofie Fančovičovej sa stavy zvierat stále rozširujú.

14.06.2021 13:00
debata

V súčasnosti máme 48 druhov, zhruba 200 kusov vtákov, cicavcov, povedala. V areáli sú novovytvorené voliéry, kam môžu záujemcovia vstúpiť a byť bližšie napríklad k pestrofarebným papagájom. Dávame možnosť ich nakŕmiť, ale je to regulované, aby sme im neublížili, povedala Fančovičová.

V ďalších výbehoch možno vidieť kengury, kde je aj párik albínov a ich mláďa, ktoré sa narodilo v Piešťanoch. Tiež kozorožce, emu, králiky, nosále, dikobrazy, zebry, leguány, pelikány, kačice, kozičky či impozantného, rešpekt vzbudzujúceho orla stepného.

Deti milujú naše lamy a dospelí sa radi pozerajú na surikaty, povedala Fančovičová. Zvieratá do Piešťan doputovali podľa jej slov od viacerých chovateľov alebo výmenou s inými ZOO, chov exotických vtákov je hlavne v rámci EkoParku.

Kontaktná piešťanská ZOO počas celej sezóny pripravuje rôzne podujatia, krsty zvierat, výtvarné súťaže detí a podobne.

debata chyba
Viac na túto tému: #zoo #Piešťany